Onkobiožymenys – tai (epi)genetiniai pokyčiai (genų mutacijos, genų ar mikroRNR raiškos, genų promotorių metilinimo ir kiti pokyčiai), kurie nustatomi navikuose ir skysčių biopsijoje – kūno skysčiuose. Tam tikri genetiniai pokyčiai gali būti paveldimi (tokie kaip germinalinės BRCA1 ar BRCA2 mutacijos) ir gali lemti padidėjusią riziką susirgti vėžiu, lemti paveldimus vėžio sindromus, o kiti genetiniai pokyčiai atsiranda jau navikinėse ląstelėse vykstant onkogenezės procesams (EGFR, BRAF, KRAS, NRAS ir kitų genų somatiniai pokyčiai). Šie pokyčiai gali padėti nustatyti vėžį, prognozuoti jo eigą ir taip pat gali pasitarnauti kaip taikiniai vėžio terapijai.
Tyrimuose ir klinikinėje praktikoje genetiniai onkobiožymenys yra nustatomi naujos kartos sekoskaitos (toliau – NKS), Nanostring ir kPGR metodais. NKS pranašumas yra visuminis mėginio ištyrimas, naujų mutacijų paieška. Vienos reakcijos metu galima nustatyti ligonio ėminyje esamus pasirinktų genų ar viso genomo pokyčius. Ypač svarbus šios technologijos pritaikymas onkologijoje ne tik dėl daugeliui navikų būdingų germinalinių ar somatinių mutacijų pacientams nustatymų, bet ir dėl galimybė įsilieti į tarptautinius projektus. Duomenys iš šių tarptautinių tyrimų yra kaupiami duomenų bazėse.Taip vėžio identifikavimo, klasifikavimo, vystymosi, progresijos ir atsparumo į gydymą ar jo pritaikymą žinios yra plečiamos. Žinant dažniausius taikininius genus, yra atliekami kPGR tyrimai, leidžiantys pigiau ir greičiau nustatyti dominančius pokyčius.
(Epi)genetiniai vėžio žymenys gali būti nustatomi iš naviko medžiagos, paimtos biopsijų ar operacijos metu, o germinalinių ląstelių tyrimai atliekami iš kraujo leukocitų. Navikinėms ląstelėms mirštant ar kitų procesų metu į kūno skysčius (kraują, šlapimą ir kt.) patenka navikų nukleorūgštys, kurios taip pat gali būti nustatomos NKS, kPGR metodais. Skysčių biopsija yra vienas iš būdų leidžiantis neinvazyviais metodais stebėti ligos eigą ir nustatyti šių genų patologinius pokyčius, kurie atsiranda naviko vystymosi ar atsako į gydymą ir ligos progresijos metu. Skysčių biopsijos ėminių periodinis rinkimas ir jų tyrimas tiksliais metodais kaip naujos kartos sekoskaita gali padėti padidinti ligonių išgyvenamumą diagnozuojant ligą ir ligos progresiją anksčiau.
Laboratorijoje atliekami diagnostiniai ir prognostiniai tyrimai:
Laboratorijoje atliekamas mėginių paruošimas moksliniams tyrimams / studijoms:
Laboratorijoje taikomi molekuliniai metodai moksliniams tyrimams:
Mėginių paruošimas ir nukleorugščių gryninimas iš įvairių biologinių medžiagų (kraujo (plazma, leukocitai, serumas), šlapimo nuosėdos, krūtinplėvės, gimdos ertmės nuoplovos, biopsiniai audiniai, FFPE) atliekamas automatizuotai (QIAcube), fenolio-chloroformo, magnetinių dalelių, chromatografijos kolonėlių su stiklo pluošto filtrais metodais, audinių disocijacija (GentleMACS).
· Nukeorūgščių tyrimai:
Viešoji įstaiga
NCIONALINIS VĖŽIO INSTITUTAS
Įmonės kodas: 111959420
P. Baublio g. 3b, LT-08406, Vilnius
PVM mokėtojo kodas: LT119594219
Paramos sąskaita:
AB SEB bankas
LT85 7044 0600 0616 2336
El. paštas: infonvi.lt
___________________________
Viešosios įstaigos Vilniaus universiteto ligoninės
Santaros klinikų filialas
NACIONALINIS VĖŽIO CENTRAS
Įmonės kodas: 307053706
Santariškių g. 1, LT-08406, Vilnius
El. paštas: infonvc.santa.lt (juridiniams asmenims)
Registracija ir informacija:
+370 5 278 6711
El. paštas: pagalbanvc.santa.lt
___________________________
Mūsų svetainė naudoja slapukus (cookies). Šie slapukai skirti rinkti statistiką ir tobulinti svetainės veikimą bei parinkti tik Jums skirtą reklamą.
Jei Jūs sutinkate su šiems tikslams naudojamais slapukai, spauskite "sutinku" ir toliau naudokitės svetaine.
Užklausos formos veikimui naudojame Google Recaptcha, kuris padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia spam tipo informaciją.
Todėl, kad užtikrintume šios užklausos formos veikimą, jūs turite pažymėti "sutinku su našumo slapukais".
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti ir yra ištinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti svetainės lankomumą ir duomenų srauto šaltinius tam, kad galėtume sužinoti ir patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės "Google Analytics" statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai, naudojami trečiųjų šalių, kad galėtume pateikti reklamą, atitinkančia jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją, apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti tai kuo jūs domitės, tokiu būdu galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |