Priešinės liaukos vėžys

Kai vėžys priešinėje liaukoje yra ankstyvos stadijos, jokių juntamų simptomų nebūna. Jie atsiranda, kai vėžinis mazgas būna pakankamai didelis, kad galėtų spausti šlaplę ir trikdyti šlapinimąsi.

Vyrų, peržengusių 50 metų amžiaus ribą, priešinė liauka dažniausiai būna padidėjusi, išvešėjusi ne dėl vėžio, bet dėl daug dažniau pasitaikančios gerybinės priešinės liaukos hiperplazijos (GPH).

Abiem atvejais, ar priešinė liauka būtų padidėjusi dėl vėžio, ar dėl GPH, simptomai panašūs:·       

  • šlapinimasis pasunkėja, nes šlapimo srovė, verždamasi per padidėjusios priešinės liaukos spaudžiamą šlaplę, susilpnėja, susiaurėja       
  • šlapinimasis padažnėja, ypač naktį, nes, susiaurėjus šlaplei, šlapimo pūslėje po šlapinimosi nuolat lieka šlapimo       
  • šlapinimosi metu skauda
  • šlapimas kraujingas (šis simptomas nėra dažnas) 

Jei pradeda varginti minėti simptomai, būtina nedelsiant kreiptis į urologą. Svarbu prisiminti, kad dažniausiai priešinė liauka padidėja ne dėl vėžio. Tačiau bet kokiu atveju, sutrikdytas šlapinimasis kelia pavojų sveikatai, todėl gydymas būtinas.

Kaip minėta, vėžinis procesas priešinėje liaukoje vystosi lėtai, šlapinimosi simptomų gali nebūti daugelį metų, pačioje priešinėje liaukoje jau esant vėžio ląstelių. Kartais pirmasis priešinės liaukos vėžio simptomas gali pasireikšti kaulų (dubens, šlaunies, klubo ir kt.) skausmais. Tai reiškia, kad vėžio ląstelės iš pirminio židinio priešinėje liaukoje išplito, susidarė ligos metastazės kauluose.  



Atnaujinta 2018-03-21 13:13