Pirminių smegenų navikų išsivystymo priežastys nėra žinomos, atliekami moksliniai tyrimai joms nustatyti. Smegenų navikai, kaip ir kitų organų navikai, nėra infekcinė liga, t. y. užsikrėsti nuo sergančiųjų negalima. Vyrai smegenų navikais serga šiek tiek dažniau nei moterys.
Amžius
Piktybiniai smegenų navikai gali išsivystyti bet kokio amžiaus žmogui, tačiau vis dėlto jie būdingesni vyresnio amžiaus žmonėms. Kai kurių tipų smegenų navikai dažniau išsivysto jauniems žmonėms.
Genetiniai veiksniai
Nėra nustatyta, kad smegenų vėžys būtų genetiškai paveldimas.
Nedidelė smegenų navikų dalis išsivysto asmenims, turintiems kokių nors genetinių ligų, tokių kaip neurofibromatozė, tuberozinė sklerozė, ar sindromų, tokių kaip Li Fraumeno, Von Hippel Lindau, Turcot, Gorlin.
Šiems pacientams gydytojai turėtų rekomenduoti pasitikrinti dažniau jau tada, kai jie yra jauno amžiaus. Tai galėtų padėti aptikti dar nedidelės apimties smegenų navikus.
Ne visada su paveldimomis ligomis ir sindromais susijusius smegenų navikus reikia gydyti tuoj pat - kai kurių navikų elgseną galima stebėti ir tik pradėjus navikui didėti ar pasireiškus jo simptomams - gydyti.
Jonizuojančiųjų spindulių poveikis
Asmenims, kuriems praeityje, ypač vaikystėje buvo taikyta galvos srities radioterapija, galvos smegenų navikų rizika yra šiek tiek didesnė.
Prieš daugelį metų vaikų plaukuotosios galvos dalies odos grybelinėms ligoms gydyti buvo naudojami rentgeno spinduliai. Kai kuriems iš jų vyresniame amžiuje išsivystė smegenų navikai. Tai buvo siejama su jonizuojančiosios spinduliuotės poveikiu smegenims vaikystėje. Minėtas metodas grybeliui gydyti jau seniai nebenaudojamas.
Dabar galvos smegenų radioterapija, kaip viso gydymo dalis, vaikams taikoma leukemijų atvejais. Nedidelei taip gydytų vaikų daliai po 10-15 metų išsivysto smegenų navikai.
Nors rizika ir nedidelė, tačiau visais atvejais, kai onkologinės ligos gydymas susijęs su galvos smegenų radioterapija, reikia pasverti jos naudą ir galimą žalą sveikatai ateityje.
Kiti veiksniai, kurių rizika dar nėra įrodyta
Kitų veiksnių, kaip elektros linijų, virusų, mobiliojo telefono poveikis smegenų navikams išsivystyti gali būti laikomas tik prielaida. Dabar ypač tyrinėjama mobiliųjų telefonų įtaka, tačiau dar nėra įrodymų, leidžiančių teigti, kad jie didina piktybinių navikų riziką.
Dauguma centrinės nervų sistemos navikų neturi sąsajų su kitais žinomais vėžio rizikos veiksniais. Dėl šios priežasties kol kas nėra efektyvių šių navikų profilaktikos priemonių.
Šiuo metu dar nėra ir kraujo ar kitokių tyrimų, kuriuos būtų galima panaudoti ankstyvajai (kai dar nėra ligos simptomų) smegenų navikų diagnostikai. Šiuo metu smegenų navikai dažniausiai nustatomi tada, kai pasireiškia jų simptomai. Todėl kol kas gydymo rezultatams įtakos turi pacientų amžius, naviko tipas, apimtis ir jo vieta smegenyse. Antrinių smegenų navikų priežastis visada yra kurio nors kito kūno organo vėžys.
Registracija ir informacija:
+370 5 278 6711
Santariškių g. 1, LT-08406, Vilnius
Įmonės kodas: 111959420
PVM mokėtojo kodas: LT119594219
Paramos sąskaita: AB SEB bankas
LT85 7044 0600 0616 2336
El. paštas: infonvi.lt (fiziniams asmenims)
administracijanvi.lt (juridiniams asmenims)
Mūsų svetainė naudoja slapukus (cookies). Šie slapukai skirti rinkti statistiką ir tobulinti svetainės veikimą bei parinkti tik Jums skirtą reklamą.
Jei Jūs sutinkate su šiems tikslams naudojamais slapukai, spauskite "sutinku" ir toliau naudokitės svetaine.
Užklausos formos veikimui naudojame Google Recaptcha, kuris padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia spam tipo informaciją.
Todėl, kad užtikrintume šios užklausos formos veikimą, jūs turite pažymėti "sutinku su našumo slapukais".
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti ir yra ištinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti svetainės lankomumą ir duomenų srauto šaltinius tam, kad galėtume sužinoti ir patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės "Google Analytics" statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai, naudojami trečiųjų šalių, kad galėtume pateikti reklamą, atitinkančia jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją, apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti tai kuo jūs domitės, tokiu būdu galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |