PACIENTŲ LANKYMAS
Pacientai lankomi darbo dienomis nuo 16.00 iki 19.00 val.,
savaitgaliais ir švenčių dienomis – nuo 11.00 iki 13.00 val. ir nuo 16.00 iki 19.00 val.
Kitu laiku pacientus galima lankyti tik iš anksto suderinus su gydančiu (budinčiu) gydytoju arba skyriaus vedėju.
Lankymo trukmė - ne ilgiau 30 min. Pacientą vienu metu palatoje gali lankyti ne daugiau kaip du asmenys.
(daugiau informacijos – NVI Vidaus tvarkos taisyklėse )
ATMINTINĖ PACIENTUI
KAIP PASIRUOŠTI VIZITUI PAS GYDYTOJĄ?
--------------------
|
|
|
||||
|
|
|
||||
|
|
|
||||
|
|
|
PATVIRTINTA
Nacionalinio vėžio instituto direktoriaus 2015 m. sausio 2 d. įsakymu Nr. R8-257
(Nacionalinio vėžio instituto direktoriaus 2023 m. sausio 11 d. įsakymo Nr. R8-17 redakcija)
PACIENTŲ TEISĖS
5.1. Teisė į kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas – prieinamos, saugios, veiksmingos sveikatos stiprinimo, ligų prevencijos, diagnostikos, ligonių gydymo ir slaugos paslaugos, kurias tinkamam pacientui, tinkamu laiku, tinkamoje vietoje suteikia tinkamas sveikatos priežiūros specialistas ar sveikatos priežiūros specialistų komanda pagal šiuolaikinio medicinos ir slaugos mokslo lygį ir gerą patirtį, atsižvelgdami į Instituto galimybes ir paciento poreikius bei lūkesčius, juos tenkindami ar viršydami.
5.2. Pacientas turi teisę į savo garbės ir orumo nežeminančias sąlygas ir pagarbų sveikatos priežiūros specialistų elgesį. Pacientui turi būti suteikiamos mokslu pagrįstos nuskausminamosios priemonės, kad jis nekentėtų dėl savo sveikatos sutrikimų. Pacientas turi teisę būti prižiūrimas ir numirti pagarboje.
5.3. Teisė pasirinkti sveikatos priežiūros įstaigą ir sveikatos priežiūros specialistą. Pacientas teisės aktų nustatyta tvarka turi teisę pasirinkti sveikatos priežiūros įstaigą. Pacientas turi teisę pasirinkti sveikatos priežiūros specialistą, tačiau toks paciento noras pasirinkti vieną ar kitą specialistą neturi pažeisti kitų pacientų teisės laiku gauti kokybiškas asmens sveikatos priežiūros paslaugas, darbuotojų teisių ir Instituto direktoriaus įsakymais patvirtintų darbo organizavimo tvarkų. Įgyvendinant teisę pasirinkti sveikatos priežiūros įstaigą, paciento teisė gauti nemokamą sveikatos priežiūrą teisės aktų nustatyta tvarka gali būti ribojama. Pacientas turi teisę į kito tos pačios profesinės kvalifikacijos specialisto nuomonę. Įgyvendinant šią teisę, paciento teisė gauti nemokamą sveikatos priežiūrą Sveikatos apsaugos ministerijos ar jos įgaliotų institucijų nustatyta tvarka gali būti ribojama.
5.4. Teisė į informaciją. Pacientas turi teisę gauti informaciją apie Institute teikiamas paslaugas, jų kainas ir galimybes jomis pasinaudoti. Pacientas turi teisę gauti informaciją apie jam sveikatos priežiūros paslaugas teikiantį sveikatos priežiūros specialistą (vardą, pavardę, pareigas) ir informaciją apie jo profesinę kvalifikaciją. Pacientas turi teisę gauti informaciją apie savo sveikatos būklę. Ši paciento teisė plačiau aprašyta Taisyklių septintajame skirsnyje.
5.5. Informuoto paciento sutikimas. Pacientui sveikatos priežiūros paslaugos teikiamos tik su jo sutikimu, išskyrus būtinosios medicinos pagalbos paslaugų teikimo atvejus, kai pacientas negali savo valios išreikšti pats. Sutikimą dėl sveikatos priežiūros paslaugų teikimo duoda (išreiškia) pats pacientas arba įstatymų nustatyta tvarka jo atstovas. Paciento sutikimas dėl sveikatos priežiūros paslaugų teikimo turi būti pagrįstas informacija ir tinkamas. Sutikimas laikomas pagrįstas informacija ir tinkamas, jeigu jis atitinka visas šias sąlygas: (1) yra duotas asmens, galinčio tinkamai išreikšti savo valią; (2) yra duotas, gavus pakankamą ir aiškią informaciją; (3) yra duotas paciento (jo atstovo) laisva valia; (4) atitinka teisės aktų nustatytus formos reikalavimus. Jeigu pacientas pasirašo sveikatos apsaugos ministro patvirtintus reikalavimus atitinkančios formos sutikimą, reiškia, kad pacientas gavo tinkamą informaciją. Laikoma, kad savanoriškai į Institutą dėl stacionarinės ar ambulatorinės sveikatos priežiūros atvykęs pacientas yra informuotas ir sutinka, kad Instituto sveikatos priežiūros specialistas jį apžiūrėtų, įvertintų jo sveikatos būklę, paskirtų ir atliktų būtinas tyrimų ir gydymo procedūras. Jeigu yra galimybė rinktis taikomus diagnostikos ir gydymo metodus, pacientas turi būti apie tai informuojamas ir jo pasirinkimas patvirtinamas paciento parašu. Prieš atliekant pacientui chirurginę operaciją, invazinę ir (ar) intervencinę procedūrą, turi būti gautas informacija pagrįstas paciento raštiškas sutikimas. Sveikatos priežiūros specialistas išaiškina pacientui chirurginės operacijos ar invazinės ir (ar) intervencinės procedūros esmę, jų alternatyvas, pobūdį, tikslus, žinomas ir galimas komplikacijos (nepageidaujami padariniai), kitas aplinkybes, kurios gali turėti įtakos paciento apsisprendimui sutikti arba atsisakyti numatomos chirurginės operacijos ar invazinės ir (ar) intervencinės procedūros, taip pat galimus padarinius atsisakius numatomos chirurginės operacijos ar invazinės ir (ar) intervencinės procedūros.
5.6. Teisė nežinoti. Informacija apie paciento sveikatos būklę, ligos diagnozę, Institute taikomus ar gydytojui žinomus kitus gydymo ar tyrimo būdus, galimą riziką, komplikacijas, šalutinį poveikį, gydymo prognozę negali būti pacientui pateikiama prieš jo valią. Atsisakymą informacijos pacientas turi aiškiai išreikšti ir patvirtinti parašu. Informacijos pateikimo pacientui apribojimai netaikomi, kai dėl paciento atsisakymo gauti informaciją gali atsirasti žalingų padarinių pacientui ar kitiems asmenims.
5.7. Teisė susipažinti su įrašais savo medicinos dokumentuose. Paciento pageidavimu jam turi būti pateikti jo medicinos dokumentai. Ši paciento teisė plačiau aprašyta Taisyklių aštuntajame skirsnyje.
5.8. Teisė į privataus gyvenimo neliečiamumą. Paciento privatus gyvenimas yra neliečiamas. Informacija apie paciento gyvenimo faktus gali būti renkama asmens duomenų tvarkymą reguliuojančių teisės aktų nustatyta tvarka tik tuo atveju, jeigu tai yra būtina ligai diagnozuoti, gydyti ar pacientui slaugyti. Duomenys apie paciento buvimą Institute, jo sveikatos būklę, jam taikytas diagnostikos, gydymo ir slaugos priemones įrašomi į nustatytos formos ir rūšių paciento medicinos dokumentus. Visa informacija apie paciento buvimą Institute, gydymą, sveikatos būklę, diagnozę, prognozes ir gydymą, taip pat visa kita asmeninio pobūdžio informacija apie pacientą turi būti laikoma konfidencialia ir po paciento mirties. Teisę gauti informaciją po paciento mirties turi įpėdiniai pagal testamentą ir pagal įstatymą, sutuoktinis (partneris), tėvai, vaikai.
5.9. Paciento dalyvavimas biomedicininiuose tyrimuose ir mokymo procese. Be paciento rašytinio sutikimo negalima jo įtraukti į biomedicininius tyrimus. Paciento įtraukimo į šiuos tyrimus tvarką nustato Biomedicininių tyrimų etikos įstatymas. Įtraukiant pacientą į biomedicininius tyrimus ir mokymo procesą, turi būti vadovaujamasi nuostata, kad paciento interesai ir gerovė yra svarbesni už mokslo interesus. Pacientas, nesutinkantis dalyvauti mokymo procese arba nesutinkantis, kad informacija apie jį būtų naudojama mokslo ir mokymo tikslais, turi tai pareikšti raštu. Jo rašytinis pareiškimas saugomas paciento medicinos dokumentuose.
5.10. Teisė į žalos atlyginimą. Pacientas ir asmuo, kuris buvo mirusio paciento išlaikomas arba jo mirties dieną turėjo teisę gauti iš jo išlaikymą (nepilnamečiai vaikai (įvaikiai), sutuoktinis, nedarbingi tėvai (įtėviai) ar kiti faktiniai nedarbingi išlaikytiniai), taip pat mirusio paciento vaikas, gimęs po jo mirties, turi teisę į turtinės ir neturtinės žalos, atsiradusios dėl paciento sveikatai padarytos žalos, atlyginimą. Teisę į neturtinės žalos atlyginimą taip pat turi mirusio paciento darbingi tėvai (įtėviai) ir pilnamečiai vaikai (įvaikiai), kuriuos su pacientu siejo ypač artimas ir glaudus ryšys. Paciento sveikatai padarytos žalos (turtinės ir neturtinės) atlyginimo tvarką nustato Lietuvos Respublikos pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymas.
PACIENTŲ PAREIGOS
Išsaugokite savo gyvenimą – meskite rūkyti (lankstinukas)
Gydytojau, pasikalbėkime apie mano vėžį
Ką reikia žinoti, jei Jums suformuota nefrostoma?
Gydytojo genetiko konsultacija (paciento atmintinė)
Genetinis tyrimas dėl paveldimo krūties / kiaušidžių vėžio sindromo (BRCA1 ir BRCA2 genų patogeninių variantų tyrimas)
Galvos apdangalai iš skarų ir šalių
Transformuojamų galvos apdangalų modeliai
Apie odos melanomą
Apie neuroendokrininius navikus
Apie gerklų vėžį
Apie gimdos kaklelio vėžį
Europos kovos su vėžiu kodeksas (ketvirtoji redakcija)
Europos kovos su vėžiu kodeksas (plakatas)
Prostatos tyrimas dėl vėžio histoskenavimo metodu
Apie chemoterapiją ir taikinių terapiją
Apie imunitetą
Apie krūties vėžį
Apie prostatos biopsiją
Pažinkite vėžį be pirminio židinio
Onkologinių ligų profilaktika
Skaityk mąstyk žinok
Gyvenimas su kiaušidžių vėžiu
Vėžio prevencijos ir ankstyvos diagnostikos programos Lietuvoje (lankstinukas)
Išsaugokite savo gyvenimą – meskite rūkyti (lankstinukas)
Apie stemplės vėžį
Apie suaugusiųjų smegenų piktybinius navikus
Apie prostatos navikų kioterapiją
Apie inkstų navikų krioterapiją
Apie minkštųjų audinių sarkomą
Vėžio metastazės kauluose
Sveiko gyvenimo būdo privalumai užkertant kelią vėžiui
Mažinkime riziką susirgti kolorektaliniu vėžiu (lankstinukas)
Krūties vėžio hormonoterapija (lankstinukas)
Sergančiojo prostatos vėžiu mityba (lankstinukas)
Apie gimdos kūno vėžį
Apie sėklidžių vėžį
Patarimai sergantiems onkologine liga
Mažinkime riziką susirgti odos piktybiniais navikais (lankstinukas)
5 taisyklės padedančios išvengti 50 procentų vėžio (rusų kalba) (lankstinukas)
Mityba ir piktybiniai navikai (lankstinukas)
Vėžio prevencijos programos Lietuvoje (rusų kalba) (lankstinukas)
Apie skrandžio vėžį
Laringektomuotų pacientų priežiūra
Apie prostatos vėžio brachiterapiją
Maitinimasis po skrandžio operacijų (lankstinukas)
Kaip maitintis nusilpusiems onkologiniams pacientams (lankstinukas)
Sergančiųjų galvos ir kaklo navikais maitinimasis radioterapijos metu (lankstinukas)
Maitinimasis turint stomą (lankstinukas)
Maitinimasis esant vidurių užkietėjimui (lankstinukas)
Maitinimasis viduriuojant (lankstinukas)
Meskite rūkyti (lankstinukas)
Paprasti kovos su krūties ir gimdos kaklelio vėžiu būdai (lankstinukas)
Apie plaučių vėžį
Aromatazės inhibituriai krūties vėžys ir jūs
Apie inkstų vėžį
Apie kiaušidžių vėžį
10 taisyklių kaip išvengti vėžio (lankstinukas)
Ko klausti gydytoją (lankstinukas)
Apie prostatos vėžį
Apie kolorektalinį vėžį
Apie šlapimo pūslės vėžį
Apie skydliaukės vėžį
Limfomos
Apie odos vėžį
Apie burnos vėžį
Apie kasos vėžį
Mažinkime riziką susirgti prostatos vėžiu (lankstinukas)
Pacientų patirčių ir informacijos valdymo skyrius savo veikla nori padėti rasti atsakymus į Jums rūpimus klausimus. Prašome mums rašyti, skambinti telefonu, siųsti laiškus el. paštu, apsilankyti pas mus.
Mes suteikiame informaciją apie:
Mes laikomės šių principų:
Mes vykdome švietėjišką veiklą:
NVI pacientai ar jų artimieji gali kreiptis į Institutą tokiomis formomis:
prašymu – tai asmens kreipimasis raštu į Institutą ar darbuotoją, įgaliotą priimti prašymus ir skundus, išdėstant asmens norą, pageidavimą, nuostatą tam tikru klausimu, pranešant apie NVI veiklos trūkumus, pateikiant pasiūlymus pagerinti asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimą ar organizavimą, atkreipiant dėmesį į tam tikrą padėtį ir siūlant ką nors patobulinti, pakeisti, nuveikti ar susilaikyti nuo veiklos;
skundu – tai kreipimasis į NVI nurodant, kad yra pažeistos asmens teisės ar teisėti paciento interesai ir/ar lūkesčiai. Skundas gali būti: dėl suteiktų ar nesuteiktų paslaugų, dėl teikiamų paslaugų kokybės, dėl asmens sveikatos informacijos privatumo ir konfidencialumo pažeidimo, dėl paciento mirties atvejo, gali būti tiesiogiai susijęs su Instituto padalinių veikla arba su paciento sveikatos ir/ar darbingumo praradimu.
anoniminiu skundu – tai nepasirašytas skundas, kuriame pareiškėjo vardas, pavardė ir adresas nenurodyti, anoniminiai skundai direktoriaus sprendimu registruojami ir nagrinėjami tik tie, kuriuose skundžiamasi dėl bendros NVI tvarkos;
žodiniu skundu – tai toks skundas, kai kreipiamasi žodžiu į NVI darbuotoją ir sprendžiama nedelsiant, toliau jo nenagrinėjant.
Jūsų skundų ar prašymų priėmimas ir registravimas:
Jūsų skundas/prašymas turi būti išnagrinėtas ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo jo gavimo NVI datos. Jei dėl svarbių aplinkybių skundo negalima išnagrinėti per nustatytą laikotarpį, pareiškėjas informuojamas raštu apie termino pratęsimą.
Detalesnė informacija - spauskite čia
1. Įvažiavimo į Nacionalinio vėžio instituto teritoriją taisyklės (toliau – Taisyklės) yra skirtos transporto priemones valdantiems asmenims, kurie pageidauja transporto priemone įvažiuoti į Nacionalinio vėžio instituto teritoriją, esančią adresu Santariškių g. 1, Vilnius (toliau – Teritorija).
2. Transporto priemonę valdantys asmenys į Teritoriją gali įvažiuoti tik su tikslu išlaipinti arba įlaipinti Nacionalinio vėžio instituto pacientą. Transporto priemonėms, kurios pažymėtos skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ arba neįgalių asmenų automobilių statymo kortele, atvežusioms pacientą į Nacionalinį vėžio institutą gauti asmens sveikatos priežiūros paslaugas yra sudaromos sąlygos į Teritoriją įvažiuoti ir joje statyti transporto priemonę ne ilgiau kaip vieną dieną.
3. Transporto priemonę valdantis asmuo, prieš įvažiuodamas į Teritoriją, privalo perskaityti šias Taisykles ir jų laikytis. Šios Taisyklės yra pateikiamos susipažinti prieš įvažiavimą į Teritoriją, ribojamą užkarda.
4. Laikoma, kad transporto priemonės valdytojas, įvažiuodamas į Teritoriją konkliudentiniais veiksmais išreiškia valią su viešąja įstaiga Nacionaliniu vėžio institutu (kodas 111959420, adresas Santariškių g. 1, Vilnius) sudaryti sandorį dėl leidimo įvažiuoti į Teritoriją Taisyklių 2 punkte nurodytu tikslu bei sutinka laikytis šiose Taisyklėse nurodytos įvažiavimo į Teritoriją, pacientų išlaipinimo, įlaipinimo, išvažiavimo iš Teritorijos bei baudos mokėjimo už Taisyklių nesilaikymą tvarkos.
5. Sandoris laikomas sudarytas nuo momento, kai transporto priemonės valdytojas įvažiuoja į Teritoriją. Nuo sandorio sudarymo momento Nacionalinis vėžio institutas suteikia trumpalaikį (iki 15 minučių) leidimą įvažiuoti transporto priemone į Teritoriją su tikslu išlaipinti arba įlaipinti pacientą, o transporto priemonės valdytojas įgyja teisę įvažiuoti į Teritoriją Taisyklių nustatyta tvarka. Klausimams, kurių nereglamentuoja šios Taisyklės, spręsti yra taikomos Lietuvos Respublikos civilinio kodekso nuostatos.
6. Norint įvažiuoti į Teritoriją reikia atlikti toliau nurodytus veiksmus:
____________
Viešoji įstaiga
NCCIONALINIS VĖŽIO INSTITUTAS
Įmonės kodas: 111959420
P. Baublio g. 3b, LT-08406, Vilnius
PVM mokėtojo kodas: LT119594219
Paramos sąskaita:
AB SEB bankas
LT85 7044 0600 0616 2336
El. paštas: infonvi.lt
___________________________
Viešosios įstaigos Vilniaus universiteto ligoninės
Santaros klinikų filialas
NACIONALINIS VĖŽIO CENTRAS
Įmonės kodas: 307053706
Santariškių g. 1, LT-08406, Vilnius
El. paštas: infonvc.santa.lt (juridiniams asmenims)
Registracija ir informacija:
+370 5 278 6711
El. paštas: pagalbanvc.santa.lt
___________________________
Mūsų svetainė naudoja slapukus (cookies). Šie slapukai skirti rinkti statistiką ir tobulinti svetainės veikimą bei parinkti tik Jums skirtą reklamą.
Jei Jūs sutinkate su šiems tikslams naudojamais slapukai, spauskite "sutinku" ir toliau naudokitės svetaine.
Užklausos formos veikimui naudojame Google Recaptcha, kuris padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia spam tipo informaciją.
Todėl, kad užtikrintume šios užklausos formos veikimą, jūs turite pažymėti "sutinku su našumo slapukais".
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti ir yra ištinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti svetainės lankomumą ir duomenų srauto šaltinius tam, kad galėtume sužinoti ir patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės "Google Analytics" statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai, naudojami trečiųjų šalių, kad galėtume pateikti reklamą, atitinkančia jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją, apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti tai kuo jūs domitės, tokiu būdu galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |