• Titulinis
  • Nacionalinio vėžio instituto naujienos ir renginiai
Atgal

Paveldimo krūties vėžio konferencijoje diskutavo specialistai, o nuotolinis seminaras buvo skirtas visuomenei

   Spa. 24, 2022

Paveldimo krūties vėžio diagnostika ir gydymo subtilybės – viena iš naujesnių  ir labiausiai rūpimų onkologijos temų -  buvo nagrinėjama kontaktinėje konferencijoje „Paveldimas krūties vėžys“, kuri įvyko šių metų spalio mėn. 14 d.  Po pirmosios konferencijos dalies įvyko visuomenei skirtas nuotolinis seminaras – visiems, besidomintiems paveldimu krūties vėžiu.

Konferencijos organizatoriai Lietuvos onkologų draugija, Viniaus universiteto medicinos fakultetas, Nacionalinis vėžio institutas.

Pasak vienos iš tradicine tapusios konferencijos krūtų vėžio klausimais organizatorių dr. Daivos Gudavičienės, konferencijos metu buvo diskutuota įvairiomis su paveldimu krūties vėžiu susijusiomis temomis. „Aptarėme  onkologijos ir medikamentinio gydymo raidos perspektyvas, mokslinių tyrimų ir publikacijų patikimumą, vėžio registro svarbą, ar taps genų terapija ateities krūties vėžio gydymo būdu, kaip nustatomi didesnę krūties vėžio riziką lemiantys paveldimi mutavę genai, ar skiriasi paveldimo krūties vėžio diagnostika nuo nepaveldimo krūties vėžio diagnostikos, kuo ypatinga paveldimo krūties vėžio chirurgija, profilaktinės mastektomijos ir krūtų rekonstrukcijos aspektai bei kiti aktualūs kausimai“, – konferencijos turinį pristatė dr. D. Gudavičienė.

Po specialistų konferencijos įvyko nuotolinis seminaras visuomenei, į kurį tiesiogiai prisijungė 150 klausytojų, jie galėjo užduoti rūpimus klausimus – klausimai buvo pateikti specialistams iš anksto ir tiesiogiai online.

„Tema tikrai aktuali, jautri – paveldimas vėžys pažeidžia šeimas, šia neretai agresyvia krūties vėžio forma dažnai serga jaunos moterys. Onkologinės klinikos kasdienybėje vis dažniau mūsų pacientėms tiriamos ir nustatomos genetinės mutacijos. Tiek tarp medikų, tiek visuomenėje didėja susidomėjimas genetiniais tyrimais, paveldimo krūties vėžio diagnostikos ir gydymo išskirtinumais – tai yra gerai. Norisi tikėti, kad ateityje genetines mutacijas galėsime ne tik ištirti ir nustatyti, bet ir „sutaisyti“. Šitie klausimai mūsų konferencijoje buvo apžvelgti per įvairių specialybių prizmes.  Socialinėse medijose, forumuose, FB grupėse verda diskusijos šia aktualia tema. Tad seminaro tikslas – atsakyti į kylančius, rūpimus klausimus, suteikti galimybę išgirsti šios srities ekspertų nuomonę, rekomendacijas ir komentarus“, – sakė dr. Daiva Gudavičienė.

Popiet vykusioje diskusijoje dalyvavo ir į klausimus atsakinėjo gydytoja onkologė chemoterapeutė Monika Drobnienė (NVI), gydytoja genetikė Natalija Kapitanova (NVI), gydytojai radiologai dr. Rūta Briedienė (NVI) ir dr. Mantas Trakymas (NVI), plastikos chirurgės Ieva Kastytė (Santaros klinikos) ir dr. Daiva Gudavičienė (Santaros klinikos).

Nuotolinio seminaro įrašą galite pažiūrėti čia: https://vimeo.com/760980236/8da4f9b1c3





Atnaujinta 2022-10-24 12:24