2022 m. rugsėjo 27 d. du Nacionalinio vėžio instituto darbuotojai sėkmingai apgynė savo parengtus disertacinius darbus mokslo daktaro laipsniui gauti.
Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre praėjusios savaitės antradienį NVI Imunologijos laboratorijos jaunesnioji mokslo darbuotoja Karolina Žilionytė apgynė disertaciją „Chemoimunoterapijos efektyvumo vertinimas pelių navikų modeliuose, pasižyminčiuose skirtingu antigeno apdorojimo ir pateikimo mechanizmo funkcionalumu" biologijos mokslo krypties daktaro laipsniui gauti. Mokslinė vadovė – prof. dr. Vita Pašukonienė.
Tą pačią dieną po pietų, toje pačioje Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro auditorijoje NVI Onkologinės radioterapijos skyriaus gydytojas onkologas radioterapeutas Juras Kišonas apgynė disertaciją „Jonizuojančiosios spinduliuotės poveikio sveikiems audiniams tyrimai“ biofizikos mokslo krypties daktaro laipsniui gauti. Mokslinis vadovas – prof. habil. dr. Ričardas Rotomskis, mokslinis konsultantas – dr. Jonas Venius.
Sveikindamas naujuosius mokslo daktarus, NVI vadovas dr. Ernestas Janulionis priminė, jog paprastai mokslininkai yra raginami savo atliekamais tyrimais įsilieti į klinikinių problemų sprendimą. „Tačiau tikrai nėra taip svarbu, iš kurios pusės atsiranda iniciatyva, suartinanti mokslą ir kliniką. Svarbu puikus rezultatas“, – pasakė dr. E. Janulionis.
Pasak dr. Juro Kišono, doktorantūros temos pasirinkimas jam buvo gana lengvas, nes yra onkologas radioterapeutas ir jau nuo medicinos studijų pradžios teko darbuotis MTC Biomedicininės fizikos laboratorijoje. „Disertacijoje nagrinėta problema – ūminio spindulinio dermatito predikcija ir ankstyva diagnostika – stipriai siejasi su mano kasdieniu darbu taikant spindulinį gydymą, o Biomedicininės fizikos laboratorijoje įgyti įgūdžiai taikyti neinvazinius odos tyrimo metodus (konfokalinę atspindžio mikroskopiją, skaitmeninę dermoskopiją), buvo raktas į šios problemos sprendimą. Didžiausi iššūkiai buvo, kai atlikus visus matavimus, reikėjo įvertinti mikroskopu stebimus jonizuojančiosios spinduliuotės sukeliamus odos pažeidimus ir taip sukurti iš esmės naują spindulinio dermatito vertinimo metodiką, kuri turi ir predikcinę vertę, t.y. leidžia dar spindulinio gydymo pradžioje prognozuoti, kokio laipsnio odos pakenkimas laukia gydymo pabaigoje“, – sako dr. Juras Kišonas.
„Mane visada žavėjo, kaip molekuliniame lygmenyje susikalba sudėtingos žmogaus sistemos ir kaip šie nesusikalbėjimai daro įtaką žmogaus ligų atsiradimui. Džiaugiuosi galėdama įsijungti į visuomenei aktualių onkologinių ligų tyrinėjimą. Mano atlikti tyrimai atskleidžia vienos iš atsparumo imunoterapijai priežastį – sutrikusį navikinių antigenų pateikimą imuninei sistemai. Gauti rezultatai ne tik turi pritaikomąją vertę klinikoje, bet taip pat atveria kelią tolimesniems šio mechanizmo tyrinėjimams ir naujų vėžio gydymo strategijų kūrimui“, – sako dr. Karolina Žilionytė.
Nuotraukų autorė iš dr. Karolinos Žilionytės gynimo – Eglė Žymantaitė.
Viešoji įstaiga
NACIONALINIS VĖŽIO INSTITUTAS
Įmonės kodas: 111959420
P. Baublio g. 3b, LT-08406, Vilnius
PVM mokėtojo kodas: LT119594219
El. paštas: infonvi.lt
___________________________
Viešosios įstaigos Vilniaus universiteto ligoninės
Santaros klinikų filialas
NACIONALINIS VĖŽIO CENTRAS
Įmonės kodas: 307053706
Santariškių g. 1, LT-08406, Vilnius
El. paštas: infonvc.santa.lt (juridiniams asmenims)
Registracija ir informacija:
+370 5 278 6711
El. paštas: pagalbanvc.santa.lt
___________________________
Mūsų svetainė naudoja slapukus (cookies). Šie slapukai skirti rinkti statistiką ir tobulinti svetainės veikimą bei parinkti tik Jums skirtą reklamą.
Jei Jūs sutinkate su šiems tikslams naudojamais slapukai, spauskite "sutinku" ir toliau naudokitės svetaine.
Užklausos formos veikimui naudojame Google Recaptcha, kuris padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia spam tipo informaciją.
Todėl, kad užtikrintume šios užklausos formos veikimą, jūs turite pažymėti "sutinku su našumo slapukais".
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti ir yra ištinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti svetainės lankomumą ir duomenų srauto šaltinius tam, kad galėtume sužinoti ir patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės "Google Analytics" statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai, naudojami trečiųjų šalių, kad galėtume pateikti reklamą, atitinkančia jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją, apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti tai kuo jūs domitės, tokiu būdu galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |