• Titulinis
  • Nacionalinio vėžio instituto naujienos ir renginiai
Atgal

Konferencijoje „Ultragarsinė diagnostika 2022 – limfadenopatijos“ patirtimi dalijosi Lietuvos ir užsienio specialistai

   Geg. 25, 2022

2022 m. gegužės 20 d. Belmonto konferencijų centre, Vilniuje vyko kasmetinė Lietuvos ultragarso asociacijos tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija „Ultragarsinė diagnostika 2022 – limfadenopatijos“. Konferencija organizuota kartu su Lietuvos ir Latvijos radiologų asociacijomis, joje dalyvavo lektoriai iš Latvijos ir Anglijos.

Konferencija buvo skirta vienai temai - limfmazgių ištyrimui. „Kasmet pasirenkame aktualią temą ir ją nagrinėjame multidisciplininiu požiūriu. Kiekvieno gydančio gydytojo ir radiologo išvada  yra labai svarbi tiksliai diagnozuojant ligą, nustatant jos stadiją, pagal kurią parenkamas gydymas. Tikslaus ir ankstyvo ištyrimo sėkmė visais atvejais lemia gerus gydymo rezultatus. Esant oligometastatinei ligai, patologinio limfmazgio nustatymas ir pašalinimas gali lemti paciento sėkmingą išgydymą,“ – aiškina Lietuvos ultragarso asociacijos prezidentas, Nacionalinio vėžio instituto Onkourologijos skyriaus vedėjas, gydytojas urologas dr. Albertas Ulys.

Anot dr. A. Ulio, limfmazgių tyrimai dažniausia prasideda nuo pirmos apžiūros -  palpacijos ir ultragarsinio tyrimo. Vėliau gali būti atliekami sudėtingi kompiuterinės tomografijos, magnetinio rezonanso tomografijos, pozitrono emisijos tomografijos, limfoscintigrafiniai tyrimai su radioaktyviomis medžiagomis ir dažnai vėl grįžtama prie ultragarsinio tyrimo kaip svarbiausio ir patikslinančio patologinį limfmazgį. Esant reikalui, ultragarso kontrolėje gali būti pažymimi specialiais žymekliais ir pašalinami patologiniai limfmazgiai selektyviai. Limfoscintigrafija gali tiksliai nustatyti sentimentinį limfmazgį, o ultragarsinis tyrimas – patologinį.

Dr. A. Ulys pabrėžia, kad atsiranda vis daugiau naujų ultragarsinių tyrimo metodikų, todėl kinta ir šio tyrimo standartai. „Kiekvienas gydytojas onkologas turėtų būti įsisavinęs savo srities ultragarsinę diagnostiką, kuri aprašyta ir galima jo profesinėje normoje. Seniai įrodyta, kad ultragarsinio tyrimo kaštai, greitis, paprastumas ir informatyvumas lemia tyrimo efektyvumą. Be to, šis tyrimas neturi jonizuojančiosios spinduliuotės. Diagnostikos ir gydymo standartus sudarinėja savo srities specialistai: urologai, ginekologai, radioterapeutai, chemoterapeutai ir kiti. Ultragarsinis tyrimas šiuose standartuose gali būti priskiriamas kaip šios srities gydytojui, bet sudėtingesniais atvejais, kai reikia išplėstinio tyrimo, siunčiami radiologo konsultacijai. Atsiranda vis daugiau naujų ultragarsinių tyrimo metodikų, pvz.: sonolostografija, histoskenavimas ir kitų, kurios yra įtraukiamos į ištyrimo standartus. Atsirandant naujiems gydymo metodams, pvz. imunoterapijai, keičiasi ir tyrimo standartai, nes gydymo pradžioje patologiniai limfmazgiai gali padidėti, o vėliau sumažėja,“- pasakoja Lietuvos ultragarso asociacijos prezidentas.

Į konferenciją susirenka įvairiausių sričių specialistai, kurie įgytas žinias panaudoja savo kvalifikacinėje profesijoje. Šių metų tarptautinėje konferencijoje dalyvavo šalies pagrindinės ligoninės, regionų centro ir kitos gydymo įstaigos. Konferencijoje taip pat dalyvavo pranešėjai iš Latvijos ir Anglijos. Konferencija sulaukė 158 dalyvių. Kitas tradicinis artėjantis renginys – „Ultragarsinės diagnostikos vasaros mokykla 2022“ (2022 m. liepos 29–31 d., Dubingiai). Mokykloje numatomų temų ratas bus ženkliai platesnis. Pagrindinis akcentas bus skiriamas organų donorystei.





Atnaujinta 2022-05-26 08:31