2021 m. rugsėjo 20–24 d. įvyko didžiausias tarptautinis forumas Baltijos šalyse „Life Sciences Baltics“, skirtas biotechnologijų, farmacijos ir medicinos prietaisų ekspertams iš viso pasaulio. Šis renginys suteikia unikalią galimybę naujiems partnerystės horizontams, keistis idėjomis ir jas paversti dideliais projektais. „Forume nagrinėtos temos labai artimos medicinai – tai skaitmeninė sveikata, vaistų išvystymas, genų redagavimas, genų terapija, naujosios technologijos medicinoje,“ – sako personalizuotai medicinai skirtą sesiją moderavusi prof. Sonata Jarmalaitė.
Prof. S. Jarnalaitė su tarptautiniais ekspertais – Estijos biobanko vadovu Andres Metspalu, Geneton kompanijos įkūrėju ir vadovu Tomáš Szemes iš Slovakijos, Kopenhagos ateities studijų instituto sveikatos padalinio direktoriumi Bogi Eliasen – kalbėjosi apie tai, kaip toli pažengta, taikant prezicinės medicinos galimybes paciento labui ir kokios problemos dar liko. Mokslinikai buvo vieningos nuomonės, jog atėjo laikas kalbėti apie personalizuotą ligų prevenciją ir investuoti į šią sritį.
Tarptautinį forumą „Life Sciences Baltics“ atidarė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, dalyvavo ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, „Verslios Lietuvos“ vadovė Daina Kleponė. Pagrindinį pranešimą skaitė 2017 m. Nobelio premijos laureatas prof. Richard Henderson, padėjęs suprasti daugelio sveikatai svarbių baltymų struktūrą.
„Šiemet „Life Sciences Baltics“ turėjo gražų virtualų formatą ir jo rengėjams pavyko tradiciškai sukviesti Lietuvos ir pasaulio gyvybės mokslų lyderius aktualioms diskusijoms. Buvo ir COVID tematikai skirta sesija. Persikėlęs į virtualią erdvę forumas vyko sklandžiai. Nacionalinis vėžio institutas turėjo savo stendą, į kurį buvo sukelta informacinė NVI pristatanti medžiaga – reklaminis video, elektroniniai leidiniai, stende nuotoliniu būdu dirbo NVI darbuotojai, galintys atsakyti į lankytojų klausimus,“ – pasakoja prof. S. Jarmalaitė.
NVI stendas sulaukė 189 apsilankymų, 92 unikalių lankytojų iš mokslo, viešojo sektoriaus, užsienio įmonių. Gauta nemažai užklausimų, kreipimųsi įvairiomis temomis. Užmegzta 8 kontaktai.
NVI Genetinės diagnostikos laboratorijos jaunesnioji mokslo darbuotoja Kristina Žukauskaitė pristatė stendinį pranešimą „Analysis of DNA Methylation Biomarkers in Multiparametric Magnetic Resonance Imaging and Ultrasound-Guided Prostate Biopsies‟.
Pastarasiais metais sukurta programinė įranga skirta sulieti multiparametrinio magnetinio rezonanso tyrimo ir ultragarsinio tyrimo vaizdus atliekant prostatos biopsiją reikšmingai pagerino prostatos vėžio diagnostiką. Tačiau tiriant galutinę patologinę medžiagą aptinkamos ir radiologiniais tyrimo metodais nematomos išplitusios prostatos vėžio ląstelės. Piktybinių ląstelių išplitimas dėl lauko kancerizacijos efekto lemia kliniškai reikšmingo prostatos vėžio vystymąsi, yra susijęs su greita ligos progresija bei galimai letalia išeitimi.
Siekiant įvertinti kancerizacijos lauko mastą molekuliniame lygmenyje, tyrimo metu analizuotas naviką slopinančių genų RARB, RASSF1, GSTP1 ir APC reguliacinių sričių DNR metilinimo profilis navikiniame židinyje ir 10 mm nuo židinio nutolusiame audinyje. Tyrimo metu nustatytas aukštas DNR metilinimo biožymenų jautrumas bei specifiškumas atskiriant navikinius židinius nuo nevėžinių audinių. Tokie nevėžiniame audinyje nustatyti vėžinėms ląstelėms būdingi DNR metilinimo pokyčiai informuoja apie lauko kancerizacijos procesą ir gali reikšmingai papildyti radiologinius tyrimo metodus.
Viešoji įstaiga
NACIONALINIS VĖŽIO INSTITUTAS
Įmonės kodas: 111959420
P. Baublio g. 3b, LT-08406, Vilnius
PVM mokėtojo kodas: LT119594219
El. paštas: infonvi.lt
___________________________
Viešosios įstaigos Vilniaus universiteto ligoninės
Santaros klinikų filialas
NACIONALINIS VĖŽIO CENTRAS
Įmonės kodas: 307053706
Santariškių g. 1, LT-08406, Vilnius
El. paštas: infonvc.santa.lt (juridiniams asmenims)
Registracija ir informacija:
+370 5 278 6711
El. paštas: pagalbanvc.santa.lt
___________________________
Mūsų svetainė naudoja slapukus (cookies). Šie slapukai skirti rinkti statistiką ir tobulinti svetainės veikimą bei parinkti tik Jums skirtą reklamą.
Jei Jūs sutinkate su šiems tikslams naudojamais slapukai, spauskite "sutinku" ir toliau naudokitės svetaine.
Užklausos formos veikimui naudojame Google Recaptcha, kuris padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia spam tipo informaciją.
Todėl, kad užtikrintume šios užklausos formos veikimą, jūs turite pažymėti "sutinku su našumo slapukais".
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti ir yra ištinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti svetainės lankomumą ir duomenų srauto šaltinius tam, kad galėtume sužinoti ir patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės "Google Analytics" statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai, naudojami trečiųjų šalių, kad galėtume pateikti reklamą, atitinkančia jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją, apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti tai kuo jūs domitės, tokiu būdu galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |