Rugsėjo 25 d. Nacionaliniame vėžio institute (NVI) viešėjo Japonijos mokslininkų delegacija, kuri atvyko į Lietuvą dalyvauti jungtiniame Lietuvos ir Japonijos mokslininkų seminare, organizuotame Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) ir Japonijos medicininių tyrimų ir plėtros agentūros.
Japonijos mokslininkai NVI lankosi ne pirmą kartą. Intensyvesni onkologijai svarbiose srityse dirbančių mokslininkų ryšiai užsimezgė prieš penkerius metus.
„Šį kartą vizito institute metu svečiams didelį įspūdį padarė mūsų naujas šiuolaikiškas Endoskopinių tyrimų skyrius, – pasakė svečius lydėjęs NVI mokslinis sekretorius dr. Ernestas Janulionis. – Japonus tiesiog sužavėjo gydytojo radiologo dr. Manto Trakymo pademonstruotos intervencinės radiologijos galimybės. Mums gerai pažįstamas prof. S. Nakamura konkrečiai domėjosi krūtų vėžio diagnostika ir pacientų stebėsenos organizavimu, profilaktinėmis programomis.“
Taip pat svečius domino genetikos srities darbai, buvo kalbama apie galimas bendradarbiavimo galimybes.
Jungtinis seminaras SAM
Po jungtinio Lietuvos–Japonijos mokslininkų seminaro, įvykusio rugsėjo 23–24 d., Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga džiaugėsi bendradarbiavimo galimybėmis ir teigė, jog Japonijos ir Lietuvos bendradarbiavimas jau duoda rezultatus.
„Lietuva ir Japonija garsėja savo moksliniais pasiekimais sveikatos ir gyvybės mokslų srityje, tad galimybė dalintis patirtimi leidžia geriau susipažinti su vykdomomis veiklomis ir galvoti apie bendrus šalių projektus ateityje. Taip pat ši konferencija yra unikali galimybė mokslininkams, kurie paprastai dėl įtemptų dienotvarkių nedalyvauja panašiuose renginiuose, susipažinti tarpusavyje“, – sako ministras A. Veryga.
Seminaro metu mokslininkai dalijosi patirtimi apie retų nediagnozuotų ligų, vėžio tyrimus ir biomedicininių išteklių panaudojimo galimybes. Didelis dėmesys buvo skirtas pabrėžti technologijų indėlį siekiant greičiau atlikti tyrimus, diagnozuoti ligas bei dalintis mokslininkų atliktais tyrimais.
Kadangi Lietuva ir Japonija patiria panašius iššūkius sveikatos sistemoje, konferencijos dalyviai taip pat aptarė galimą bendradarbiavimą tarp šalių bei mėgino išgryninti būsimą temą dvišaliam bendradarbiavimo projektui.
Viešoji įstaiga
NACIONALINIS VĖŽIO INSTITUTAS
Įmonės kodas: 111959420
P. Baublio g. 3b, LT-08406, Vilnius
PVM mokėtojo kodas: LT119594219
El. paštas: infonvi.lt
___________________________
Viešosios įstaigos Vilniaus universiteto ligoninės
Santaros klinikų filialas
NACIONALINIS VĖŽIO CENTRAS
Įmonės kodas: 307053706
Santariškių g. 1, LT-08406, Vilnius
El. paštas: infonvc.santa.lt (juridiniams asmenims)
Registracija ir informacija:
+370 5 278 6711
El. paštas: pagalbanvc.santa.lt
___________________________
Mūsų svetainė naudoja slapukus (cookies). Šie slapukai skirti rinkti statistiką ir tobulinti svetainės veikimą bei parinkti tik Jums skirtą reklamą.
Jei Jūs sutinkate su šiems tikslams naudojamais slapukai, spauskite "sutinku" ir toliau naudokitės svetaine.
Užklausos formos veikimui naudojame Google Recaptcha, kuris padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia spam tipo informaciją.
Todėl, kad užtikrintume šios užklausos formos veikimą, jūs turite pažymėti "sutinku su našumo slapukais".
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti ir yra ištinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti svetainės lankomumą ir duomenų srauto šaltinius tam, kad galėtume sužinoti ir patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės "Google Analytics" statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai, naudojami trečiųjų šalių, kad galėtume pateikti reklamą, atitinkančia jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją, apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti tai kuo jūs domitės, tokiu būdu galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |