• Titulinis
  • Nacionalinio vėžio instituto naujienos ir renginiai
Atgal

„Onkologų diena“ Utenoje: NVC specialistai apie onkologijos aktualijas diskutavo su regiono kolegomis, aptartos bendradarbiavimo galimybės

   Bal. 18, 2025

Nacionalinis vėžio centras stiprina bendradarbiavimą su regionais. Balandžio 17 d. Utenoje surengta mokslinė-praktinė konferencija „Onkologų diena“. Konferencijoje NVC specialistai kolegoms iš Utenos regiono pristatė onkologinių ligų diagnostikos ir gydymo aktualijas, šviežiausias onkologijos naujienas. Diskutuota apie onkologinio paciento kelio gerinimą. NVC direktorius doc. dr. Valdas Pečeliūnas sako, kad su pagrindinėmis Utenos sveikatos priežiūros įstaigomis mato dideles bendradarbiavimo galimybes ir resursus.

Konferencijos dalyvius sveikinęs Utenos ligoninės direktorius Tomas Saladis tikisi, kad „Onkologų diena“ padės stiprinti bendradarbiavimą tarp Nacionalinio vėžio centro specialistų ir Utenos krašto medikų, kas, neabejotinai, atneš naudą pacientams.

„Smagu matyti visus gausiai susirinkusius. Konferencija „Onkologų diena“ yra reikšmingas įvykis Utenai ir Utenos apskričiai. Labai tikiuosi, kad ji taps tradiciniu renginiu. Labai dėkoju Nacionalinio vėžio centro vadovui ir specialistams už tokią gražią iniciatyvą, kad mus visus čia pakvietė. Šio renginio metu, neabejoju, aptarsime ir daugybę svarbių organizacinių reikalų, kurie turėtų padėti ir Utenos regiono pacientams, ir mums patiems dirbti. Neabejotinai, moksliniai konferencijos pranešimai yra labai vertingi. Dar kartą dėkoju visiems atvykusiems ir renginio organizatoriams,“ – prieš renginį kalbėjo  T. Saladis.

Nacionalinio vėžio centro direktorius doc. dr. Valdas Pečeliūnas sako, kad sklandus bendradarbiavimas su regiono įstaigomis yra svarbus paciento kelio gerinimo komponentas.  

„Pradėjome daryti realius žingsnius tam, kad užtikrintume sklandų paciento kelią. Iš mūsų, Nacionalinio vėžio centro, kuris yra tretinio lygio gydymo įstaiga, perspektyvos, kartais atrodo, kad paciento kelias yra ten, pas mus. Bet labai puikiai suprantame, kad žmogus pas mus atvyksta iš kitos gydymo įstaigos – šeimos gydytojo kabineto, antrinio lygio gydymo įstaigos. Ten pat jis ir grįžta, vėliau keliauja į namus. Todėl matome dideles bendradarbiavimo galimybes ir resursus čia, su pagrindinėmis Utenos sveikatos priežiūros įstaigomis. Matome bendrų darbų, kur galime vieni kitiems padėti, pavyzdžiui, užtikrinant paliatyvią priežiūrą, reabilitaciją, radiologinius tyrimus. Jų prieinamumas gana stipriai skiriasi Nacionaliniame vėžio centre ir Utenos ligoninėje, kurioje tokius tyrimus galima greičiau atlikti. Pradedame nuo Utenos gydymo įstaigų, bet tikrai nesustosime,  lankysimės visose Vilniaus regiono didžiosiose įstaigose, manau, tie susitikimai bus periodiniai. Toks bendradarbiavimas ir gali užtikrinti sklandų paciento kelią,“ – bendradarbiavimo svarbą akcentuoja doc. dr. V. Pečeliūnas.

Konferencijoje NVC onkologai kalbėjo apie NVC lyderystę onkologijos srityje, prostatos vėžio prevenciją ir urologinio vėžio gydymą, plaučių vėžio diagnostiką ir gydymo galimybes, radiologinius tyrimus onkologiniams pacientams, krūties vėžio gydymą, gimdos kaklelio vėžio prevenciją ir ginekologinio vėžio chirurgijos galimybes. Konferencijoje taip pat diskutuota apie paveldimą moterų vėžį, kolorektalinio vėžio prevenciją, diagnostiką, gydymą, skrandžio vėžio diagnostiką, gydymą, priešoperacinę ir pooperacinę reabilitaciją, pilvaplėvės navikus ir HIPEC, galvos-kaklo navikų specifiką. Pranešimus skaitė NVC direktorius doc. dr. Valdas Pečeliūnas, NVC direktoriaus pavaduotojas medicinai, gydytojas urologas dr. Marius Kinčius, Chemoterapijos skyriaus vedėja, gydytoja pulmonologė Vaida Gedvilaitė, Diagnostinės onkologijos centro vadovė, gydytoja radiologė dr. Jurgita Ušinskienė, gydytoja chirurgė Algė Leveckytė, gydytoja akušerė ginekologė dr. Diana Žilovič, gydytoja akušerė ginekologė Rūta Čiurlienė, Chirurginės onkologijos centro vadovas, gydytojas chirurgas doc. dr. Audrius Dulskas, abdominalinės chirurgijos gydytojas dr. Augustinas Baušys, abdominalinės chirurgijos gydytoja dr. Giedrė Rudinskaitė, Dienos chirurgijos skyriaus vadovas, gydytojas otorinolaringologas Ignas Karnas.

Renginį vainikavo interaktyvi diskusija apie paciento kelią sveikatos priežiūros paslaugų organizavimo kontekste ir Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) vaidmenį kelionėje per onkologinę ligą. Į aktualiausius, pacientams ir medikams kylančius klausimus atsakė NVC Kontaktų centro vadovė Inga Jankūnienė ir POLA direktorė Neringa Čiakienė.

Tad kur šiuo metu yra NVC? Kaip jis atrodo šiandien? „Manau, kad esame kelio pradžioje. Ar mes pasieksime finišą? Tikiuosi, kad ne. Juk yra kintantys tikslai, noras tobulėti, motyvacija. Turi matyti save galbūt ne iš pačios geriausios pusės, atkreipti dėmesį į problemas, mokėti jas spręsti. Labai džiaugsiuosi, jei kada nors pajausiu, kad esame kelio viduryje. Šiuo metu esame kelio pradžioje į visapusišką vėžio centrą. Kai turėsime šį statusą, galbūt galėsime sakyti, kad esame kelio viduryje. Neabejoju, kad tam motyvacijos turės visas NVC kolektyvas,“ – reziumuoja doc. dr. V. Pečeliūnas.

 

 





Atnaujinta 2025-04-18 12:23