• Titulinis
  • Nacionalinio vėžio instituto naujienos ir renginiai
Atgal

NVC bendruomenė ir pacientai popietę praleido šiaurietiško ėjimo ritmu

   Bal. 18, 2025

 Įsibėgėjus pavasariškiems orams NVC sodelyje darbuotojai ir pacientai rinkosi į pirmąjį nemokamą šiaurietiško ėjimo užsiėmimą. Jį vedė trenerė, Šiaurietiškojo ėjimo mokyklos „8 žingsniai” įkūrėja Irena Gudiškienė.

Užsiėmime dalyvavo šiaurietiškojo ėjimo naujokai. Tad pirmiausia dalyviai buvo supažindinti su šiaurietiškojo ėjimo lazdomis, kiekvienam dalyviui lazdos buvo parinktos individualiai. Trenerė supažindino su pagrindiniais taisyklingos šiaurietiškojo ėjimo technikos elementais. Vėliau užsiėmimo dalyviai kelis kilometrus žingsniavo A. Telyčėno gatve link miško. 

„Einant taisyklingai, per šiaurietišką ėjimą dirba 90 procentų raumenų. To niekaip nepasieksime eidami paprastai. Čia gi įsidarbina viršutinė kūno dalis, nuimama įtampa nuo pečių juostos, atlaisviname sutrumpėjusius krūtinės raumenis. Kitas momentas – su šiaurietiško ėjimo lazdomis einame sparčiau, turime atramą, atsispiriame, labiau dirba širdies ir kraujagyslių sistema. Šiek tiek padažnėja pulsas, treniruojame ir širdies raumenis, einame aerobiniu režimu, kai organizmą prisotiname deguonimi,“- apie šiaurietiško ėjimo naudą pasakoja I. Gudiškienė.

Anot trenerės, tokia veikla tinka kone visiems, išskyrus tuos žmones, kurie šiuo metu gydosi traumas, kitas ligas. „Pats priimtiniausias fizinio aktyvumo būdas yra ėjimas. Vaikščioti mokame – belieka taisyklingai įdarbinti lazdas. Kontraindikacijų yra minimaliai, žmonėms po traumų, tam tikrų susirgimų negalima iškart imtis aktyvaus fizinio krūvio. Bet praėjus reabilitaciją ir organizmui atsistačius, šiaurietiškas ėjimas yra labai tikslingas. Vaikams, žinoma, neįdomu, jiems per monotoniška. Bet darbingo amžiaus ar vyresniems žmonėms tai yra vaistas. Ne tik prisotiname kūną deguonimi, bet ir pasikrauname teigiamų emocijų, juk deguonis padeda intensyviau gamintis serotoninui,“ – sako I. Gudiškienė.





Atnaujinta 2025-04-18 08:50