NVC vyko trečioji Nacionalinė paliatyviosios pagalbos tarptautinė konferencija. Joje diskutuota apie paliatyvios pagalbos situaciją Lietuvoje, diskutuota apie tarptautines patirtis, pacientų priežiūros planavimo strategijas. Taip pat kalbėta apie paliatyvią chemoterapiją, psichologinę pagalbą pacientams ir jų artimiesiems, kitas aktualias temas.
Konferencijoje pranešimus skaitė Paliatyviosios medicinos konsultantas ir pacientų priežiūros planavimo strategijos grupės pirmininkas prof. Mark Taubert - Paliatyviosios medicinos konsultantas ir pacientų priežiūros planavimo strategijos grupės pirmininkas (Velsas), edukologė, dirbanti Birmingham universitete, nagrinėjanti sveikatos netolygumus ir paliatyviosios pagalbos prieinamumą namuose prof. Lorna Hollowood - (Jungtinė Karalystė), Vokietijos paliatyvios pagalbos ekspertas Boris Knopf. Pranešimus taip pat skaitė NVC onkologijos ir paliatyviosios pagalbos koordinatorius Marius Čiurlionis, NVC Medikamentinės onkologijos centro vadovė doc. dr. Birutė Brasiūnienė, NVC Priėmimo skyriaus vedėjas dr. Marius Perminas, NVC medicinos psichologė Sandra Birbilaitė, VIKO sveikatos priežiūros fakulteto prodekanė dr. Jurgita Kazlauskienė.
Nacionalinio vėžio centro direktorius doc. dr. Valdas Pečeliūnas kalbėjo, kad ši konferencija atspindi ne tik paliatyviosios pagalbos aktualijas, bet ir iššūkius, su kuriais susiduria sveikatos apsaugos sistema Lietuvoje.
„Labai noriu padėkoti organizatoriams, pirmiausia – Mariui Čiurlioniui už tai, kad mes turime šį renginį, ačiū už labai aktualią programą, kuri atspindi mūsų kasdienius iššūkius. Kaip Nacionalinis vėžio centras yra susijęs su paliatyviąja pagalba? Ši tema aktuali nuolat – tai viena esminių mūsų užduočių. Mes siekiame tapti visapusišku vėžio centru ir viena iš pagrindinių mūsų užduočių yra užtikrinti sklandų paciento kelią. Neretai tame kelyje yra ir paliatyviosios pagalbos etapas. Žinoma, jo gali ir nebūti, tačiau šis etapas yra labai svarbus. Nacionaliniu mastu paskutinius trejus metus mes statome savo paliatyviosios pagalbos sistemą. Paliatyvioji pagalba didžiąja dalimi steigiama regionuose, bendradarbiavimas numatomas su pirmine grandimi. Onkologiniams pacientams, kurie pereina į paliatyviąją pagalbą, labai reikia ekstrinės pagalbos ir aukštųjų technologijų. Tokiems pacientams prireikia pagalbos valdant skausmą, simptomus. Čia labai svarbios aukštosios technologijos. Mes, kaip institucija, iniciavome procesus tam, kad sukurtume paliatyviosios pagalbos paslaugų sistemą. Nebūsime institucija, kuri taikys ilgalaikę gydymo politiką. Norime būti institucija, kuri suteiks konsultacijas, paslaugas tam, kad palengvintume šių pacientų gyvenimą, padėsime kontroliuoti simptomus. Mes planuojame šiuos pacientus priimti, užtikrinti aiškų atsakymą, ar galima radikali pagalba. Tam reikalingi visi specialistai, kurie dirba pas mus. Antra, mes tokiam pacientui galime užtikrinti simptomų kontrolę. Mūsų misija taip pat yra bendradarbiavimas su regionų paliatyviosios pagalbos įstaigomis, kad specialistai galėtų dalintis žiniomis, patirtimis, tendencijomis.
Pasakysiu skaudžią situaciją. Nėra kodo, pagal kurį apmokamos paliatyviosios pagalbos paslaugos. Kai pacientui reikia skubios pagalbos ir jis atvyksta į tretinio lygio gydymo įstaigą, personalas turi švelniai pasakyt, kad šioje įstaigoje pacientui ne vieta. Artimieji ir pacientas supranta, kad jie šiai sistemai nereikalingi. Mes turime jam užtikrinti pagalbą, simptomų kontrolę ir su aiškiomis tolimesnio gydymo išvadomis ligonį atiduoti ilgalaikei priežiūrai. Vilniuje per metus tokios pagalbos prireikia 800 pacientų. Mūsų tikslas yra galėti teikti paslaugas tokiam skaičiui ligonių, žinoma, nekalbu apie ilgalaikės priežiūros paslaugas. Dar kartą ačiū Mariui Čiurlioniui, kuris didelę dalį dalykų jau padarė. NVC Paliatyvios pagalbos poskyris dar tik pradeda veikti pilnu pajėgumu, bet labai tikiuosi, kad šiemet įvyks proveržis. Todėl iš visų sistemos dalyvių mums labai svarbu gauti grįžtamąjį ryšį – ką darome gerai ir ką darome blogai,“ – kalba doc. dr. V. Pečeliūnas.
„Džiugu matyti, kaip sparčiai auga paliatyviosios pagalbos bendruomenė Lietuvoje – III Nacionalinė paliatyviosios pagalbos konferencija Vilniuje tapo išskirtiniu įvykiu, subūrusiu sveikatos priežiūros specialistus, socialinius darbuotojus ir sielovadininkus bendrai diskusijai bei žinių mainams. Vis didėjantis susidomėjimas paliatyviąja pagalba rodo, kad ši sritis tampa vis aktualesnė ir reikalingesnė, o kartu stiprėja ir noras tobulinti pacientų priežiūrą, diegti pažangiausius metodus bei dalintis vertingomis praktikomis iš viso pasaulio.
Ypatingai džiugina, kad konferencijoje dalyvavo ir tarptautiniai pranešėjai – žinomi visame pasaulyje ekspertai, nusipelnę paliatyviosios pagalbos srityje. Tai – puiki proga semtis žinių, plėsti akiratį ir užmegzti reikšmingus tarptautinius ryšius. Konferencijos dalyviai turėjo galimybę susipažinti su Nacionalinio vėžio centro teikiamomis paslaugomis, aptarti aktualius teisinio reguliavimo klausimus bei rasti naujų bendradarbiavimo galimybių. Tokie renginiai ne tik stiprina profesinę bendruomenę, bet ir skatina nuolatinį tobulėjimą, siekiant kuo geresnės gyvenimo kokybės paliatyviosios pagalbos pacientams,“ – įspūdžiais dalinasi konferencijos organizatorius, NVC onkologijos ir paliatyviosios pagalbos koordinatorius Marius Čiurlionis.
Konferenciją organizavo Baltic Palliative Care Association ir Nacionalinis vėžio centras.
Viešoji įstaiga
NACIONALINIS VĖŽIO INSTITUTAS
Įmonės kodas: 111959420
P. Baublio g. 3b, LT-08406, Vilnius
PVM mokėtojo kodas: LT119594219
El. paštas: infonvi.lt
___________________________
Viešosios įstaigos Vilniaus universiteto ligoninės
Santaros klinikų filialas
NACIONALINIS VĖŽIO CENTRAS
Įmonės kodas: 307053706
Santariškių g. 1, LT-08406, Vilnius
El. paštas: infonvc.santa.lt (juridiniams asmenims)
Registracija ir informacija:
+370 5 278 6711
El. paštas: pagalbanvc.santa.lt
___________________________
Mūsų svetainė naudoja slapukus (cookies). Šie slapukai skirti rinkti statistiką ir tobulinti svetainės veikimą bei parinkti tik Jums skirtą reklamą.
Jei Jūs sutinkate su šiems tikslams naudojamais slapukai, spauskite "sutinku" ir toliau naudokitės svetaine.
Užklausos formos veikimui naudojame Google Recaptcha, kuris padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia spam tipo informaciją.
Todėl, kad užtikrintume šios užklausos formos veikimą, jūs turite pažymėti "sutinku su našumo slapukais".
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti ir yra ištinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti svetainės lankomumą ir duomenų srauto šaltinius tam, kad galėtume sužinoti ir patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės "Google Analytics" statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai, naudojami trečiųjų šalių, kad galėtume pateikti reklamą, atitinkančia jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją, apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti tai kuo jūs domitės, tokiu būdu galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |