• Titulinis
  • Nacionalinio vėžio centro naujienos ir renginiai
Atgal

NVC vyko konferencija „Viršutinio virškinamojo trakto patologija: tarpdisciplininės sąveikos“

   Vas. 03, 2025

Paskutinę sausio dieną Nacionaliniame vėžio centre vyko mokslinė-praktinė konferencija „Viršutinio virškinamojo trakto patologija: tarpdisciplininės sąveikos“. Renginį organizavo Nacionalinis vėžio centras, Lietuvos onkologų draugija, Lietuvos endoskopuotuojų draugija. Konferencija buvo skirta gydytojams (chemoterapeutams, radiologams, chirurgams, gastroenterologams, endoskopuotojams, šeimos ir vidaus ligų gydytojams), slaugytojams.

Konferenciją atidaręs Nacionalinio vėžio centro direktoriaus pavaduotojas medicinai dr. Marius Kinčius džiaugėsi, kad ši konferencija tampa tradicija, o šiemet renginio dalyviai ne tik įgijo naujų žinių, bet ir turėjo galimybę dalyvauti interaktyviose diskusijose. „Tai yra pirmoji, sausio 1 d. pradėjusio veikti Nacionalinio vėžio centro mokslinė-praktinė konferencija. Džiugu, kad endoskopuotojų konferencija tampa tradicija – ji organizuojama jau antrą kartą. Ir tikrai ne be reikalo – minimaliai invazyvūs gydymai, diagnostikos metodai ima viršų prieš standartinę intervencinę mediciną, atvirą chirurgiją. Džiugu, kad mūsų gydytojai Inga Kildušienė ir doc. dr. Audrius Dulskas šią konferenciją organizuoja antrą kartą. Manau, kad jūs pasisemsite labai daug specifinių, įdomių ir naudingų patarimų. Konferencija interaktyvi – dalyvaujantieji įtraukti į klausimų-atsakymų diskusijas,“ – konferencijos dalyvius sveikino dr. M. Kinčius.

Konferencijos organizatorė, Nacionalinio vėžio centro Endoskopinių tyrimų skyriaus vedėja Inga Kildušienė sako, kad renginys buvo puiki galimybė specialistams susipažinti su naujausiomis gydymo tendencijomis ir praktinėmis rekomendacijomis. „Ši konferencija buvo skirta aptarti naujausius virškinamojo trakto patologijų diagnostikos ir gydymo pasiekimus. Tai sritis, kurioje persipina endoskopijos ir chirurgijos galimybės, siekiant užtikrinti pacientų sveikatos priežiūros kokybę. Viršutinio virškinamojo trakto onkologinės ligos yra vienos iš dažniausių ir  didžiausio mirtingumo vėžio formų.  Nesaikingas alkoholio vartojimas, rūkymas ir netinkama mityba turi tiesioginį poveikį vėžio rizikai. Dėl šių veiksnių šios ligos vis dažniau pasitaiko įvairiose pasaulio šalyse, tarp jų - ir Lietuvoje. Stemplės, skrandžio ir gerklų vėžiai ypač dažni vyresniems žmonėms, tačiau pastaraisiais metais pastebimas ir jaunų žmonių susirgimų skaičiaus didėjimas. Per šią konferenciją buvo aptariami tokie aktualūs klausimai, kaip: Zenker'io divertikulo diagnostika ir gydymas, Bareto stemplės gydymo naujovės. Navikų šalinimas ESD būdu ir anastomozės nesandarumo gydymo galimybės. Nauji diagnostikos ir gydymo metodai ne tik padeda tiksliau nustatyti ligas, bet ir užtikrina saugesnius bei efektyvesnius gydymo būdus,“ – apie konferenciją pasakoja I. Kildušienė.

Nacionalinio vėžio centro Chirurginės onkologijos centro vadovas doc. dr. Audrius Dulskas džiaugiasi, kad konferencijos dalyviai turėjo galimybę pagilinti profesines žinias.  „Praėjusią savaitę dalyvavau NVC ir LOD organizuotoje viršutinio virškinamojo trakto ligų konferencijoje. Renginys sutraukė įvairių sričių specialistus, įskaitant gastroenterologus, chirurgus ir mokslininkus. Konferencijoje buvo pristatyta gausybė pranešimų: nuo skrandžio vėžio profilaktikos ir patikros programos iki naujausių endoskopinių ir chirurginių metodų.  Interaktyvios sesijos ir diskusijos suteikė galimybę dalyviams pasidalinti savo patirtimi, užduoti klausimus. Nemažai dėmesio buvo skirta minimaliai invazyvioms priemonėms gydant chirurgines komplikacijas. Konferencijos atmosfera buvo labai įkvepianti, o dalyviai aktyviai dalyvavo diskusijose. Sužinojau daug naujų dalykų, kurie tikrai praturtins mano praktinę patirtį. Džiaugiuosi galėdamas dalyvauti tokio lygio renginyje ir laukiu galimybės ateityje dar kartą pasimokyti iš savo kolegų,“ – įspūdžiais dalijasi doc. dr. A. Dulskas.

Šios konferencijos tikslai buvo pristatyti naujus virškinamojo trakto patologijų diagnostikos ir gydymo metodus, aptarti įvairių specialybių gydytojų – gastroenterologų, chirurgų, anesteziologų ir onkologų – bendradarbiavimo svarbą, skatinti diskusijas apie naujovių taikymą klinikinėje praktikoje. Renginio organizatoriai sau iškėlė uždavinius suteikti žinių apie naujus diagnostikos metodus, pristatyti praktinius pavyzdžius ir klinikinius atvejus, sukurti erdvę dalyvių diskusijoms ir patirties mainams. Konferencija išsiskyrė aukšto lygio ekspertų pranešimais, klausimų, sudėtingų klinikinių situacijų nagrinėjimu interaktyviu būdu, naujausiomis mokslinėmis ir klinikinėmis žiniomis vienoje vietoje.

 





Atnaujinta 2025-02-03 14:07