Praėjusią savaitę NVI direktoriaus pavaduotoja mokslui ir plėtrai prof. Sonata Jarmalaitė, mokslinė sekretorė dr. Živilė Gudlevičienė, mokslo padalinių vedėjai ir NVC centrų vadovai lankėsi įnovatyvius įrankius mokslui ir praktikai kuriančioje biotechnologijų įmonėje „Caszyme“.
Susitikime dalyvavo įmonės „Caszyme“ verslo partneris ir vadovas dr. Giedrius Gasiūnas, mokslo vadovas Justina Šlikas ir verslo vystymo vadovas Donatas Staniulis. Kalbėta apie bendradarbiavimo mokslo ir klinikinėje veikloje galimybes.
Pastaraisiais metais CRISPR-Cas genų redagavimo įrankiai vis plačiau naudojami onkologijoje. Mokslo tyrimuose šie įrankiai tapo nepamainomomis priemonėmis, padedančiomis išjungti ar aktyvinti genus, preciziškai įterpti ar redaguoti genetines mutacijas, sukurti naujos genų terapijos priemones. Klinikinėje praktikoje šie genų redagavimo įrankiai jau taikomi onkohematologijoje ir paveldimų ligų gydymui. Artimiausiu metu tikimasi proveržio solidinių navikų diagnostikoje ir gydyme.
Susitikimo dalyviai diskutavo apie galimybes sutelkti onkologų ir biotechnologų žinias ir patirtį kuriant biotechnologijos mokslo inovacijas onkologijai. Kalbėta apie unikalių įmonės kuriamų CRISPR-Cas įrankių pritaikymą vėžio tyrimuose, precizinės vėžio diagnostikos priemonių kūrimą, ląstelių terapijos sprendimus solidinių navikų gydymui.
Apie „Caszyme”
UAB „Caszyme“, genų redagavimo technologijų vystymo įmonė, savo veikloje apjungia ilgametę CRISPR genų redagavimo patirtį ir novatorišką molekulinių įrankių platformą, skirtą CRISPR technologija paremtų sprendimų vystymui. „Caszyme“ 2017 m. įkūrė dr. Monika Paulė, dr. Giedrius Gasiūnas ir prof. Virginijus Šikšnys – CRISPR-Cas genų redagavimo mokslinių tyrimų pradininkas pasaulyje. Per pastaruosius 8 metus „Caszyme“ nuolat vystė savo kompetencijas ir tapo patikimu partneriu įvairioms gyvybės mokslų ir biotechnologijų srities organizacijoms, dirbančioms CRISPR genų redagavimo srityje. Įmonė turi ilgametę patirtį naujų genų redagavimo įrankių kūrimo, baltymų evoliucijos ir inžinerijos, mRNR sintezės srityse. „Caszyme“ vystoma unikalių CRISPR-Cas nukleazių platforma leidžia įmonės partneriams įvairiose pramonės šakose efektyviai taikyti CRISPR genų redagavimo įrankius galutinių produktų kūrimui. Šiuo metu terapijos srityje „Caszyme“ siekia sukurti saugesnius ir kompaktiškesnius genų redagavimo įrankius, skirtus genetinėms akių ligoms gydyti, taip pat toliau tobulina CRISPR-Cas technologija pagrįstą diagnostikos platformą. Daugiau informacijos: caszyme.com
Viešoji įstaiga
NACIONALINIS VĖŽIO INSTITUTAS
Įmonės kodas: 111959420
P. Baublio g. 3b, LT-08406, Vilnius
PVM mokėtojo kodas: LT119594219
El. paštas: infonvi.lt
___________________________
Viešosios įstaigos Vilniaus universiteto ligoninės
Santaros klinikų filialas
NACIONALINIS VĖŽIO CENTRAS
Įmonės kodas: 307053706
Santariškių g. 1, LT-08406, Vilnius
El. paštas: infonvc.santa.lt (juridiniams asmenims)
Registracija ir informacija:
+370 5 278 6711
El. paštas: pagalbanvc.santa.lt
___________________________
Mūsų svetainė naudoja slapukus (cookies). Šie slapukai skirti rinkti statistiką ir tobulinti svetainės veikimą bei parinkti tik Jums skirtą reklamą.
Jei Jūs sutinkate su šiems tikslams naudojamais slapukai, spauskite "sutinku" ir toliau naudokitės svetaine.
Užklausos formos veikimui naudojame Google Recaptcha, kuris padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia spam tipo informaciją.
Todėl, kad užtikrintume šios užklausos formos veikimą, jūs turite pažymėti "sutinku su našumo slapukais".
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti ir yra ištinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti svetainės lankomumą ir duomenų srauto šaltinius tam, kad galėtume sužinoti ir patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės "Google Analytics" statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai, naudojami trečiųjų šalių, kad galėtume pateikti reklamą, atitinkančia jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją, apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti tai kuo jūs domitės, tokiu būdu galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |