Atgal

NVI tradiciškai įteiktos prof. K. Pelčaro vardo stipendijos: laureatėmis tapo dr. D. Žilovič ir dr. S. Steponkienė

   Gru. 11, 2024

Artėjant gražiausioms metų šventėms Nacionalinio vėžio instituto bendruomenė jau septintąjį kartą rinkosi į iškilmingą, profesoriaus Kazimiero Pelčaro vardo stipendijų teikimo renginį. 2024 m. laureatėmis tapo NVI Onkoginekologijos skyriaus gydytoja akušerė ginekologė dr. Diana Žilovič ir NVI Biomedicininės fizikos laboratorijos vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Simona Steponkienė. Iškilmingas renginys vyko NVI Didžiojoje prof. K. Pelčaro salėje, jame taip pat dalyvavo garbūs svečiai: Lietuvos lenkų medikų draugijos pirmininkė Eleonora Kvaščevičienė ir signataras, ilgametis NVI bičiulis Česlavas Okinčicas. Šventinę nuotaiką taip pat kūrė atlikėjos Sandros Carillo su grupe surengtas ispaniškų melodijų koncertas ir nuotaikingas filmukas su NVI kolegomis.

Laureates sveikino NVI direktorius doc. dr. Valdas Pečeliūnas, Lietuvos lenkų medikų draugijos pirmininkė Eleonora Kvaščevičienė, signataras, ilgametis NVI bičiulis Česlavas Okinčicas, NVI direktoriaus pavaduotoja mokslui prof. Sonata Jarmalaitė, NVI bendruomenė.

NVI direktorius doc. dr. Valdas Pečeliūnas prisipažino, jog, greičiausiai, nėra nuodėmė turėti kažką mėgstamiausio. „Tradicinis prof. Kazimiero Pelčaro stipendijų teikimo renginys yra ne tik mano mėgstamiausias, bet ir vienas iš svarbiausių NVI renginių. Norėčiau paminėti tris svarbiausias dimensijas. Pirma – pagarba istorijai. Profesorius Kazimieras Pelčaras yra šios įstaigos pradininkas, jis yra mūsų istorija. Nežinodami istorijos, mes dažniau darytume klaidas. Antra – bendradarbiavimas. Mes turime savo strateginę partnerystę su mūsų artimiausiais kaimynais – Lenkija. Bendrystė su šia šalimi yra tikrai labai svarbi. Čia, Lietuvoje, turime daug lenkų tautybės bendrapiliečių ir šis renginys tai pabrėžia. Stipendijų rėmėjai – lenkų įmonės. Neramiais laikais toks bendradarbiavimas yra vienas iš geriausių būdų judėti į priekį, būti stipriems.  Trečia dimensija – tai mokslo šventė. Stipendijos teikiamos mokslininkams už jų veiklą. Šiandien įteiksime dvi stipendijas ir turėsime jau penkiolika laureatų. Šios premijos laureatai visi yra labai svarbūs įstaigai, tad linkiu visiems jiems gero skrydžio“, – kalbėjo doc. dr. V. Pečeliūnas.

NVI direktoriaus pavaduotoja mokslui prof. Sonata Jarmalaitė prisiminė prof. Kazimiero Pelčaro atminimo pagerbimo istoriją, taip pat šios idėjos iniciatorę, buvusią NVI darbuotoją Kristiną Rodkevič.

„Jos pastangomis palaipsniui buvau įtikinta, kad prof. Kazimiero Pelčaro atminimas reikalingas įamžinti. Buvo sukurta komisija, komisijos pirmininkas dr. Albertas Ulys supažindino su Česlavu Okinčicu. Ir idėja pamažu buvo įgyvendinama. 2018 m. įsteigtas prof. Kazimiero Pelčaro vardo fondas stipendijoms teikti. 2020 m. labai iškilmingai buvo atidaryta prof. Kazimiero Pelčaro vardu pavadinta salė. Dalyvavo Lietuvos ir Lenkijos pirmosios ponios, daug garbių svečių iš akademinės visuomenės. Dar liko nepadarytų darbų, tad juos perduodu direktoriui.

Istorija yra apie tai, kad turi gerbti tai, ką turi. Taigi, žemai lenkiu galvą prieš Kristiną Rodkevič, o kreipdamasi į naujus stipendijų laureatus, noriu palinkėti jiems, kad jie būtų ambasadoriai tų veiklų, kurios atmena mūsų įstaigos istoriją, pamatus, tikrąsias vertybes“, – sakė prof. S. Jarmalaitė.

Eleonora Kvaščevičienė padėkojo už suteiktą garbę išskirtine proga teikti šias stipendijas Lietuvos lenkų medikų draugijai ir bendrovei „Orlen Lietuva“. „Tai yra mūsų labai nedidelis prisilietimas prie mokslo pažangos. Taip pat mes reikšmingai prisiliečiame prie istorijos. Visada pagalvoju, kaip Kazimieras Pelčaras nusipelnė šiai įstaigai. Labai ačiū“, – dėkojo Eleonora Kvaščevičienė.

Signataras Česlavas Okinčicas, dėkodamas už garbę dalyvauti iškilmingame renginyje, prisiminė prof. Kazimiero Pelčaro asmenybę. „Man didelė garbė stovėti prieš jus ir kalbėti apie Kazimierą Pelčarą ir apie tai, ką mes sukūrėme. Pamenu, kad komisijoje diskutavome, kada ir kaip paminėti NVI pradininko atminimą. Turėjau progą pasakyti, kad reikia tai daryti ir padaryti, nelaukiant NVI šimtmečio. Dėkoju ir buvusiam direktoriui Feliksui Jankevičiui, kuris pritarė mūsų veiksmams“, – kalbėjo signataras Česlavas Okinčicas ir palinkėjo NVI bendruomenei gražių artėjančių švenčių ir jaukaus pasibuvimo šeimose.

Prof. Kazimiero Pelčaro stipendijos laureatė dr. Diana Žilovič padėkojo pirmiausiai savo mokytojai prof. Sonatai Jarmalaitei, taip pat gydytojai Rūtai Čiurlienei už idėjas, paskatinimą, motyvaciją ir visokeriopą pagalbą. „Komandinis darbas labai svarbus ne tik operacinėje, bet ir moksle – dėkoju visiems kolegoms, Onkoginekologijos skyriui ir visam NVI kolektyvui, komisijai, kuri man skyrė garbingą stipendiją bei savo sūnui, kuris dar negimęs dalyvavo disertacijos gynime ir padėjo apsiginti. Ačiū“, – dėkojo dr. D. Žilovič.

Antroji laureatė – dr. Simona Steponkienė, tardama žodį po apdovanojimo, padėkojo Biomedicininės fizikos laboratorijos kolektyvui.  Taip pat prisiminė, kaip nuo mažens,  būdama aštuonerių metų jau gydė savo augintinius. „Tą daryti leido mano tėvai. Ačiū jiems. Ačiū prof. Ričardui  Rotomskiui. Žinoma – visam NVI kolektyvui, stipendijų komisijai. Gauti prof. Kazimiero Pelčaro stipendiją, žmogaus, kuris buvo ypatingas daugeliu atžvilgių, tikrai yra rimtas įpareigojimas tęsti savo pradėtus darbus ir prisidėti prie kilnių idėjų. Ačiū labai“, –kalbėjo dr. S. Steponkienė.

Renginyje taip pat skambėjo atlikėjos Sandros Carillo su grupe atliekamos ispaniškos dainos. Pietietiškos melodijos ne tik kūrė šventinę atmosferą, bet ir kuriam laikui privertė pamiršti, kad už lango – žiema.

Puikią nuotaiką taip pat kūrė jau tradiciją tapęs, specialiai šiai progai skirtas humoristinis filmukas. Jame žiūrovai išvydo kiek kitokią prof. Kazimiero Pelčaro vardo stipendijos komisiją – NVI Medicinos fizikos skyriaus vedėją dr. Joną Venių ir NVI Biomedicininės fizikos laboratorijos jaunesnįjį mokslo darbuotoją Vilių Poderį, kurie svarstė, kas gi turėtų tapti šių metų stipendijų laureatais.

Filmuką rasite čia:

 





Atnaujinta 2024-12-11 14:38