Atgal

Tarptautinės medicinos fizikos dienos proga NVI bendruomenė suko galvas, kaip išeiti iš pabėgimo kambario

   Lap. 12, 2024

Kaip jau tapo įprasta, Lapkričio 7 d. yra minima Tarptautinė medicinos fizikos diena. Ši diena yra parinkta neatsitiktinai - tai yra žymios mokslininkės, Nobelio premijos laureatės (žinomos dėl savo darbų radioaktyvumo srityje) Marijos  Sklodovskos-Kiuri gimtadienis. Šįkart ši diena paminėta itin išradingai – Nacionalinio vėžio instituto darbuotojai buvo kviečiami į Medicinos fizikos skyriaus kolegų paruoštą pabėgimo kambarį! Ši edukacija sulaukė tokio didelio bendruomenės susidomėjimo, kad NVI vyko dvi dienas iš eilės. Tokia iniciatyva NVI organizuota pirmą kartą.

„Jau eilę metų NVI medicinos fizikai šią dieną skleidžia žinią apie savo specialybę, atliekamas veiklas, medicinos fizikų reikšmę medicinoje ir moksle. Kiekvienais metais stengiamės, kad kuo daugiau Instituto bendruomenės ir svečių iš išorės susipažintų su šia specialybe bei šauniu medicinos fizikų kolektyvu. Labai svarbus faktorius - tą turime padaryti per pakankamai trumpą laiką -  20-30 min. Keletą metų esame organizavę atvirų durų dienas, kuriose trumpai ir paprastai pristatomos veiklos spindulinėje terapijoje, diagnostikoje ir branduolinėje medicinoje. Taip pat esame rengę pranešimus spaudai, dalyvavę radijo laidose, parengėme šmaikščių pranešimų. Taigi šiemet, reikėjo naujo formato,“ – apie ankstesnių metų veiklas pasakoja NVI Medicinos fizikos skyriaus vedėjas dr. Jonas Venius.

O štai šiemet medicinos fizikai kolegas pakvietė pamiklinti smegenis ir jėgas išbandyti pabėgimo kambaryje. „Likus maždaug mėnesiui, vieno susirinkimo metu, mūsų jaunoji medicinos fizikė Džiugilė Valiukevičiūtė pasiūlė pabėgimo kambario idėją. Be abejo, visi vienbalsiai pritarė ir buvo nuspręsta imtis darbo. Toliau iniciatyvos ėmėsi medicinos fizikė Akvilė Šlėktaitė - Kišonė. Kitų susirinkimų metu buvo išgrynintos idėjos - užduotys, kurių atlikimui reikėjo „tapti“ medicinos fiziku. Visos jos buvo susijusios su kasdieniniu medicinos fizikų darbu - įrangos kokybės kontrole - reikėjo nustatyti dozę, kuri buvo realizuota ant dozimetrinės juostelės. Rentgeno vaizdų kokybės kontrolė - reikėjo nustatyti tinkamą šviesumo/kontrasto santykį, jog pamatytume „pasislėpusį“ objektą. Spindulinės terapijos - reikėjo tinkamai sudėlioti švitinimo laukus ir parengti prostatos švitinimo planą. Brachiterapijos - reikėjo identifikuoti teisingą švitinimo adatų skaičių. Branduolinės medicinos - pasitelkus fluorescuojančius žymeklius reikėjo rasti radioaktyvaus skilimo dėsnį ir suskaičiuoti aktyvumą. Iki paskutinės akimirkos užduotys buvo koreguojamos. Vienas palengvinant, kitas pasunkinant. Ypatingas dėkui visam kolektyvui ne tik rengiant užduotis, bet ir dekoruojant kambarį. Žvalgymasis po kambarį - tikrai ne mažiau įspūdžių suteikianti patirtis. Tikimės, jog šių metų renginys ne tik paliko šaunų įspūdį, bet ir leido suprasti, prisiliesti prie kasdieninės medicinos fizikų veiklos,“ – įspūdžiais dalinasi dr. J. Venius.

Akimirkos iš pabėgimo kambario – nuotraukų galerijoje.

 





Atnaujinta 2024-11-12 09:46