Nacionalinis vėžio institutas (NVI) nuo 2008 m. yra visateisis Europos vėžio institutų organizacijos (OECI) narys, dalyvaujantis šios organizacijos veikloje. Nacionaliniam vėžio institutui 2013 m. kovo 14 d. Briuselyje buvo įteiktas diplomas, žymintis, jog Institutas yra akredituotas kaip onkologines paslaugas teikianti bei mokslinius tyrimus atliekanti įstaiga, kuri atitinka visus onkologijos srities institutų europinius standartus. Onkologija Lietuvoje privalo eiti tuo pačiu keliu kaip Europos Sąjungos šalyse ir onkologiniams pacientams pasiūlyti geriausią onkologinės sistemos modelį bei kokybiškas paslaugas. NVI suteikta akreditacija galiojo iki 2017 m. NVI siekė ją gauti pakartotinai: sėkminga reakreditacijos procedūra Nacionaliniame vėžio institute įvykdyta 2018 m.
Po penkerių metų 2023 m. sausio 25-26 dienomis Nacionaliniame vėžio institute lankėsi OECI tarptautinio audito ekspertai. Svečių komandos, kurioje dirbo ekspertai iš Vengrijos, Italijos, Švedijos, Lenkijos ir Nyderlandų, tikslas – NVI reakreditacijos procedūra. Buvo vertinama NVI klinikinė ir mokslinė veikla.
NVI veiklą audituojančią komandą sudarė jos pirmininkas, Nacionalinio onkologijos instituto medicinos direktorius, gydytojas radiologas Jozsef Lovey(Budapeštas, Vengrija), Europos onkologijos instituto personalo slaugytoja Sefania Grisanti (Milanas, Italija), Nacionalinio vėžio instituto „Foundation G. Pascale”gydytojas gastroenteorologas Mario de Bellis (Neapolis, Italija), Karolinskos universitetinės ligoninės Slaugos plėtros skyriaus direktorė May-Len Strom (Švedija), Akreditacijos Velkopolskos Lenkijos vėžio centre vadovė Eliza Dąbrowska (Poznanė, Lenkija), OECI A&D koordinatorės: Hilde Dijcker-van der Linden ir Heidi van Doorne-Nagtegaal (Nyderlandai).
Europos vėžio institutų organizacija (OECI)
1977 m. Tarptautinė sąjunga prieš vėžį (angl. International Union Against Cancer, toliau IUAC) surengė 60 onkologijos lyderių iš Europos bei kitų pasaulio valstybių susirinkimą Vienoje. Šio susirinkimo tikslas buvo skatinti didesnį bendradarbiavimą tarp pasaulyje esančių vėžio institutų vėžio kontrolės, duomenų rinkimo ir platinimo bei bendrų tyrimų srityse. Šis susirinkimas ir tapo vėžio institutų bendradarbiavimo Europoje pradžia.
Pirmoji Europos vėžio institutų organizacijos (angl. Organization of European Cancer Institutes, toliau OECI) Generalinė asamblėja įvyko 1980 m. gegužės 18–20 d. Graikijoje. Jos metu sukurta efektyvaus bendradarbiavimo struktūra, diskutuota apie Europos bendradarbiavimo programos pagrindinius principus.
OECI misija yra suvienyti Europos Sąjungos vėžio tyrimo ir gydymo institucijas siekiant sukaupti tiek patirties ir kompetencijos, kuri leistų ateityje sukurti ir išlaikyti geriausio onkologinio modelio (angl. model of oncology) koncepciją, surasti konkrečius, prieinamus ir realius efektyvios kovos su vėžiu sprendimus bei skatinti platų onkologijos modelių ir sprendimų įgyvendinimą, siekiant pagerinti ES pacientų gyvenimo kokybę.
Kad būtų įgyvendinta ši misija, turi būti vykdoma konkreti strateginė veikla ir OECI ketina:
OECI yra susipažinusi ir bendradarbiauja su kitomis ES vėžio srities organizacijomis, tokiomis, kaip ESMO, EORTC, FECS, IARC, EACR ir kitomis. OECI misija yra savarankiška, ji papildo kitų iniciatyvų veiklą, integruodama jų tikslus ir požiūrius į visapusiškumo modelį. Ši integracija yra privaloma, jeigu organizacija pasiruošusi užtikrinti vėžio kontrolę ES. Be to, OECI yra tik vėžio institucijas vienijanti organizacija. OECI politika skatina bendradarbiavimą su visomis visuomenės, privačiomis ar kitomis organizacijomis, kurios siekia ES vėžiu sergančių pacientų gyvenimo kokybės gerinimo tikslų.
OECI sudarytos keturios darbo grupės:
1. Akreditavimo darbo grupė sukūrė:
2. Švietimo ir mokymo darbo grupė, kurios tikslai yra skatinti švietimo ir mokymo vėžio srityje Europoje kūrimąsi, skatinti geresnius narių tarpusavio santykius ir ryšius su išorinėmis susijusiomis organizacijomis ir institucijomis. Šios darbo grupės veikla prisideda prie praktinių žingsnių įgyvendinant Lisabonos tikslus, įveikiant mokymo susiskaldymą ir dalijantis žiniomis bei infrastruktūros modeliais tarp daugiaprofilinių (angl. comprehensive) vėžio centrų, palengvinant naujų tyrimų iniciatyvų pradžią, stiprinant esamą sėkmingą veiklą, gerinant žinias apie naujai atsirandančias sritis.
3. Rekomendacijų darbo grupė. Vėžio institutų pagrindinis siekis yra tyrimų rezultatų pritaikymas atitinkamose į pacientus orientuotuose strategijose, kurios padės pagerinti vėžio gydymą ir jo rezultatus. Rekomendacijos yra svarbios įrodymais pagrįstų gydymo būdų įgyvendinimo priemonės, padėsiančios tyrimų rezultatus perkelti į klinikinę praktiką. Pagrindiniai šios darbo grupės tikslai yra:
4. Patobiologijos darbo grupės tikslas yra standartizuoti ir harmonizuoti patologiją Europos vėžio centruose. Programa prasidėjo nuo TuBaFrost infrastruktūros įdiegimo. TuBaFrost yra suformuota banko infrastruktūra Europos navikų audinių bankui. OECI nariai dabar gali panaudoti šį virtualų audinių banką norėdami dalytis savo užšaldytų navikų audinių rinkiniais su kitais nariais, o prireikus ir su išorės institucijomis.
Šaltinis: www.oeci.eu
OECI akreditavimo programa
OECI didelį dėmesį skiria bendram darbui su organizacijomis ir specialistais, atsižvelgiant į tokius dalykus kaip prevencija, gydymas, tyrimai, plėtra, pacientų teisės ir švietimas. Norėdama tinkamai vykdyti šią misiją, OECI organizacija 2002 metais pradėjo akreditavimo projektą, kurio pagrindiniai tikslai buvo šie:
Buvo sukurta akreditacijos priemonė, nustatanti prevencijos, gydymo, tyrimo, švietimo ir tolesnės stebėsenos veiklos standartus ir vertinimo kriterijus. Šioje priemonėje yra integruota kiekybinė vėžio centrų duomenų bazė ir klausimynas, kuris suteikia bendrą vaizdą apie onkologinį klimatą OECI vėžio centruose Europoje. Visa tai yra pagrindas vystyti vėžio struktūrų Europoje vertinimą, ypatingą dėmesį skiriant tam, ar jos atitinka dauprofiliškumo ir tobulumo kriterijus.
Kokybės vertinimas ir tobulinimas yra ypač reikalingas ir būtinas pagerinti vėžio gydymą Europoje. Akreditacija yra visiškai priimtinas ir vykdomas procesas. Standartai ir vertinimo kriterijai buvo sukurti taip pat kaip ir akreditacijos priemonė. OECI klausimynas padeda susidaryti tikslų vėžio institucijų vaizdą visoje Europoje, padeda įvertinti poreikius ir pateikia standartus. Akreditavimo projektas yra ilgalaikis savanoriškas procesas, sukuriantis išorinę bei vidinę vertę. Tai aktyvus procesas, skirtas dalytis informacija ir patirtimi bei padedantis visai su vėžiu susijusiai bendruomenei siekti visapusiškumo ir tobulumo.
Parengta pagal OECI informaciją.
Viešoji įstaiga
NCCIONALINIS VĖŽIO INSTITUTAS
Įmonės kodas: 111959420
P. Baublio g. 3b, LT-08406, Vilnius
PVM mokėtojo kodas: LT119594219
Paramos sąskaita:
AB SEB bankas
LT85 7044 0600 0616 2336
El. paštas: infonvi.lt
___________________________
Viešosios įstaigos Vilniaus universiteto ligoninės
Santaros klinikų filialas
NACIONALINIS VĖŽIO CENTRAS
Įmonės kodas: 307053706
Santariškių g. 1, LT-08406, Vilnius
El. paštas: infonvc.santa.lt (juridiniams asmenims)
Registracija ir informacija:
+370 5 278 6711
El. paštas: pagalbanvc.santa.lt
___________________________
Mūsų svetainė naudoja slapukus (cookies). Šie slapukai skirti rinkti statistiką ir tobulinti svetainės veikimą bei parinkti tik Jums skirtą reklamą.
Jei Jūs sutinkate su šiems tikslams naudojamais slapukai, spauskite "sutinku" ir toliau naudokitės svetaine.
Užklausos formos veikimui naudojame Google Recaptcha, kuris padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia spam tipo informaciją.
Todėl, kad užtikrintume šios užklausos formos veikimą, jūs turite pažymėti "sutinku su našumo slapukais".
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti ir yra ištinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti svetainės lankomumą ir duomenų srauto šaltinius tam, kad galėtume sužinoti ir patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės "Google Analytics" statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai, naudojami trečiųjų šalių, kad galėtume pateikti reklamą, atitinkančia jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją, apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti tai kuo jūs domitės, tokiu būdu galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |