Molekulinės onkologijos laboratorija

Laboratorijos mokslinio darbo kryptis – molekulinių biožymenų parinkimas sergančiųjų vėžiu gydymui individualizuoti.

Pastaraisiais metais labai sparčiai vystantis tyrimų technologijoms atsirado naujos mokslo šakos (genomika, transkriptomika, proteomika), atvėrusios naujus pogenominės eros horizontus ir vėžio tyrimams.

Anksčiau mokslininkams tekdavo pasirinkti tyrimo objektą (geną, baltymą), kuris galbūt turi įtakos klinikinei eigai ar pasirinktos terapijos efektyvumui, ir spręsti, ar pasirinktas objektas iš tiesų svarbus. Kadangi onkologijoje klinikinę eigą lemia ne vienas, bet keletas veiksnių, tad teisingai pasirinkti svarbiausią iš jų labai sunku. Molekulinės onkologijos laboratorijoje taikomi visuminio tyrimo metodai (proteominiai, transkriptominiai, genominiai) padeda spręsti šią problemą.Vėžinių ląstelių jautrumas terapijai prognozuojamas ir genų raiškos tyrimais, kurie atskleidžia naujas vėžio diagnostikos ir gydymo galimybes. Pirmasis uždavinys, kurio siekia laboratorijos mokslininkai – biožymenų pokyčių terapijos metu tyrimai. Jie padeda vertinti biožymenų reikšmingumą ir leidžia ne tik analizuoti molekulines ląstelių charakteristikas diagnozuojant ligą, bet ir ląstelių molekulinius pokyčius terapijos metu. Tikimasi, kad visa tai leis sukurti biožymenų sistemą, pagal kurią klinicistai galės skirti pacientui efektyviausią individualų gydymą.

Proteomikos ir genomikos tyrimams realizuoti būtina sukurti audinių ir mėginių biobanką, todėl šios laboratorijos darbuotojai dirba šia linkme.



Atnaujinta 2018-03-13 14:05