Po operacijos pacientas negali kalbėti, nes jam pašalintos gerklos – natūralus balso išgavimo aparatas. Kalbėti tenka mokytis iš naujo. Padeda gydytojai logopedai. Tai specialistai, kurie taiso kalbos sutrikimus. Jie paaiškina, kaip galima kalbėti netekus gerklų. Po operacijos su lankytojais, medicinos personalu iš pradžių galima susikalbėti raštu arba naudojantis specialiu žodynėliu. Pradėti mokytis kalbos galima tik sugijus operacinei žaizdai.
Gebėjimo kalbėti atkūrimas
Prieš operaciją pacientas kalba gerkliniais garsais. Juos sukelia virpėdamos balso klostės. Judant liežuviui, ūpoms ir žandikauliui, garsai virsta žodžiais, frazėmis. Pašalinus gerklas, natūralių, gražių garsų ištarti nebegalima. Gebėjimo kalbėti atkūrimo tikslas – išmokyti pacientą išgauti garsus, kurie galėtų pakeisti gerklinius. Toks balsas vadinamas stempliniu, nes virpesiai išgaunami stemplėje sukauptu oru.
Nauji garsų sukūrimo būdai
Vienas jų –vadinamoji „stemplinė kalba“: sulaikant orą stemplėje ir palaipsniui jį išleidžiant pro burną sukuriamas garsas. Naujas balsas neskamba taip, kaip natūralus. Jis žemesnis ir nebe toks skambus ir gražus. Dauguma logopedų teikia pirmenybę stemplinei kalbai, nes ji lengviau suprantama, aiškesnė. Stemplinės kalbos išmoksta 50–70 proc. laringektomuotų pacientų. Po operacijos lūpos, liežuvis, burna taria naujus garsus, žodžius, frazes taip pat, kaip ir esant gerkloms. Todėl pagrindinis skirtumas tarp gerklinio ir stemplinio kalbėjimo yra garso atsiradimo būdas.
Neišmokusiems šios kalbos yra dar dvi galimybės – specialaus elektroninio prietaiso garsui sukurti panaudojimas ir specialaus silikoninio kalbos protezo panaudojimas.
Pirmoji – naudojamas specialus elektroninis aparatas, kuris sukelia ryklės sienelės virpesius ir garsą. Dėl paties aparato sukeliamo triukšmo išgaunama nelabai geros kokybės kalba. Tačiau naudojant ir šiuos elektroninius aparatus išgauti kalbai, reikia paciento pastangų bei kruopštaus darbo kartu su logopedu.
Antroji – operaciniu būdu tarp stemplės ir trachėjos sudaroma jungtis orui pereiti iš trachėjos į stemplę, įstatant į ją specialų kalbamąjį silikoninį protezą su specialiu vožtuvu, apsaugančiu nuo skysčių patekimo į plaučius valgant, geriant. Šiuo būdu sukurtas balsas pasižymi gera kokybe ir garsumu, leidžia pacientui gerai jaustis visuomenėje bei grįžti į darbą.
Registracija ir informacija:
+370 5 278 6711
Santariškių g. 1, LT-08406, Vilnius
Įmonės kodas: 111959420
PVM mokėtojo kodas: LT119594219
Paramos sąskaita: AB SEB bankas
LT85 7044 0600 0616 2336
El. paštas: infonvi.lt (fiziniams asmenims)
administracijanvi.lt (juridiniams asmenims)
Mūsų svetainė naudoja slapukus (cookies). Šie slapukai skirti rinkti statistiką ir tobulinti svetainės veikimą bei parinkti tik Jums skirtą reklamą.
Jei Jūs sutinkate su šiems tikslams naudojamais slapukai, spauskite "sutinku" ir toliau naudokitės svetaine.
Užklausos formos veikimui naudojame Google Recaptcha, kuris padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia spam tipo informaciją.
Todėl, kad užtikrintume šios užklausos formos veikimą, jūs turite pažymėti "sutinku su našumo slapukais".
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti ir yra ištinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti svetainės lankomumą ir duomenų srauto šaltinius tam, kad galėtume sužinoti ir patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės "Google Analytics" statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai, naudojami trečiųjų šalių, kad galėtume pateikti reklamą, atitinkančia jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją, apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti tai kuo jūs domitės, tokiu būdu galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |