Endoskopinių tyrimų skyrius

Endoskopiniai tyrimai – viršutinio ir apatinio virškinamojo trakto  ligų endoskopinė diagnostika ir gydymas.

Norime priminti, kad Lietuvoje pirmoji fibrogastroskopija atlikta 1969 m. mūsų institute (tuo metu Onkologijos mokslinio tyrimo institutas) – gastroskopiją atliko prof. Eugenijus Katinas (1929 – 1994).

Šiuo metu atliekame  apie 5 000 endoskopinių  diagnostinių  ir terapinių procedūrų kasmet. Bendradarbiaudami su anesteziologų, radiologų, chirurgų komanda atliekame šiuolaikines endoskopines gydomąsias procedūras. 

Galime pasiūlyti  šias diagnostines ir gydomąsias procedūras: 

  • videogastroduadenoskopija
  • rektoskopija
  • kolonoskopija
  • endoskopinė polipektomija
  • endoskopinė gleivinės rezekcija ir submukozinė disekcija
  • endoskopinis  balioninis striktūrų plėtimas, stentavimas
  • ERCP (endoskopinė retrogradinė cholangiopankreatografija) – tulžies ir kasos latakų endoskopinės procedūros
  • perkutaninė endoskopinė gastrostomija  (PEG)
  • endoskopinis fistulių gydymas

Nuo 2009 m. Endoskopinių tyrimų poskyris aktyviai dalyvauja Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos programoje ir kasmet atlieka virš 1 000 kolonoskopijos procedūrų.

Nuo 2013 m. skyriuje procedūros atliekamos tik aukštos raiškos endoskopais, kurie turi integruotą specialų apšvietimą (narrow band imaging – siauros juostos vaizdo gavimas, NBI). Gaunamas vaizdas stebimas aukštos raiškos (HD) ekrane ir pasižymi daug didesniu kontrastu tarp kraujagyslių ir gleivinės, kas atveria naujas galimybes ankstyviems gleivinės pokyčiams nustatyti. Naudojant tokią įrangą pagerėja ikivėžinių būklių vertinimas, ankstyvoji vėžio diagnostika ir biopsijos paėmimo tikslumas ir kokybė. 

2019 m. atlikta poskyrio renovacija – visose poskyrio patalpose įrengtos CO2 prieigos. Endoskopinio tyrimo metu  į žarnyną pučiamas ne oras, o CO2 dujos ir tokiu būdu sumažinamas paciento diskomfortas, jis nejaučia spazmų, pilvo pūtimo, po atlikos procedūros šios dujos greičiau pasišalina iš žarnyno. Poskyryje įrengta rekuperacinė sistema, kurios dėka palaikoma vienoda patalpų temperatūra, taip pat pacientai prieš tyrimą persirengia specialiai įrengtose patalpose.

Pacientų komfortu ir procedūrų kokybe rūpinasi skyriaus kolektyvas.  

 


Atnaujinta 2024-11-14 10:10