Pirmiausia pacientą apklausia ir apžiūri šeimos gydytojas. Atliekamas kraujo tyrimas, įvertinama, ar nėra mažakraujystės. Ištiriamos išmatos, ar jose nėra kraujo. Įtarus, kad paciento negalavimai ir skundai susiję su skrandžiu, atliekami skrandžio tyrimai.
Skrandžio endoskopija Tai vienas svarbiausių skrandžio tyrimų. Juo siekiama apžiūrėti skrandį iš vidaus, jei reikia, atlikti biopsiją ir nustatyti ligos diagnozę. Tyrimas atliekamas panaudojant specialų prietaisą – gastrofibroendoskopą. Tai plonas, ilgas, lankstus instrumentas, viename jo gale, kuris įstumiamas į skrandį, yra šviesos šaltinis, kitame – optinė stebėjimo sistema, per ją gydytojas apžiūri skrandį iš vidaus. Jei prietaise įmontuota videokamera, padidintas, geros kokybės vaizdas matomas ekrane. Jei reikia, galima atlikti biopsiją – išpjauti nedidelį pakitusios gleivinės ar naviko audinių gabaliuką ir ištirti mikroskopu. Yra šiuolaikiškų gastrofibroendoskopų, kuriuose įmontuotas ir ultragarso daviklis – galima atlikti ultragarsinį skrandžio ir aplinkinių audinių tyrimą. Atliekant endoskopinį tyrimą skrandis turi būti tuščias, pacientas mažiausiai 4 valandas iki procedūros negali valgyti ir gerti. Gali būti skiriami raminamieji vaistai, kad pacientas mažiau jaustų diskomfortą procedūros metu. Prieš pat pradedant endoskopą per burną stumti į skrandį, į gerklę įpurškiama vietinio poveikio nuskausminamųjų – pacientas nejaučia gerklės dirginimo, nežiaukčioja, jo nepykina, gydytojas endoskopuotojas lengvai stemple nustumia endoskopą į skrandį. Apžiūrėjus skrandį, atlikus biopsiją, prietaisas iš skrandžio ištraukiamas. Po kelių valandų, kai praeina raminamųjų vaistų poveikis, pacientas gali eiti į namus.
Rentgeninis tyrimas panaudojant barį Tai rentgeninis skrandžio tyrimas panaudojant kontrastinę medžiagą – bario miltelius. Bario milteliai išplakami vandenyje, gaunama košelė, kurią reikia nuryti. Bario košelė ištepa stemplės ir skrandžio sieneles, tai gerai matoma atliekant rengeninį tyrimą. Pacientas gulėdamas nuryja bario košelę. Rentgeno aparato ekrane gydytojas stebi, kaip baris slenka stemple, sutepa skrandį iš vidaus. Gydytojas apžiūri skrandį iš įvairių pozicijų, įvertina, ar yra simptomų, būdingų skrandžio vėžiui.
Kompiuterinė tomografija (KT) Tyrimas atliekamas siekiant nustatyti ligos išplitimą, kai pirminis naviko skrandyje židinys jau nustatytas. Tai ištobulintas, šiuolaikinis rentgeninio tyrimo metodas, atliekamas sudėtingais aparatais kompiuteriniais tomografais (KT). Atlikus šį tyrimą, gaunama serija tiriamosios kūno dalies, skrandžio vėžio atveju – pilvo srities skersinių rentgeno vaizdų. Skersiniuose rentgeno vaizduose organai matomi taip, lyg pilvas būtų skersai „supjaustytas”. Tik šiuo atveju „pjūvius” atlieka rentgeno spindulių pluoštas. Kiekviename rentgeno vaizde matomi visi tame „pjūvyje” esantys pilvo organai. Gydytojas, apžiūrėdamas ir įvertindamas visus vienas paskui kitą einančius vaizdus, tiksliai nustato, kur yra navikas, kiek jis susijęs su aplinkiniais organais, ar yra metastazių limfmazgiuose kepenyse, t. y., ar liga išplitusi į kitus organus. Prieš tyrimą 12 valandų pacientui negalima gerti ir valgyti. Valandą prieš tyrimą duodama išgerti ar sušvirkščiama į veną specialaus kontrastinio preparato, leidžiančio gauti informatyvesnius vaizdus. Tyrimas neskausmingas, atliekamas pacientui gulint ant gulto. Ramiai išgulėti reikia 30–40 minučių. Po tyrimo pacientas gali eiti namo.
Tyrimas ultragarsu (echoskopija) Tyrimas atliekamas ligos išplitimui nustatyti. Procedūra neskausminga, nevarginanti paciento, nereikalaujanti ypatingo pasirengimo, atliekama per keletą minučių. Prieš atliekant echoskopiją, patartina 6 valandas nevalgyti. Atliekant tyrimą iš pradžių pilvo oda patepama geliu, kad kontaktas tarp daviklio ir odos būtų kuo geresnis. Pacientui patogiai gulint ant nugaros gydytojas jo pilvo oda vedžioja ultragarso aparato davikliu. Tyrimo metu ultragarso bangos, kurias skleidžia aparato daviklis, sutikusios savo kelyje įvairius organus, besiskiriančius savo audinių tankiu, aidu grįžta atgal ir kompiuterinės technikos dėka suformuojamas tiriamos srities organų vaizdas, matomas ekrane. Tai informatyvus tyrimas: apžiūrimos kepenys, ar jose nėra vėžio metastazių židinių, kiti pilvo organai, limfmazgiai.
Registracija ir informacija:
+370 5 278 6711
Santariškių g. 1, LT-08406, Vilnius
Įmonės kodas: 111959420
PVM mokėtojo kodas: LT119594219
Paramos sąskaita: AB SEB bankas
LT85 7044 0600 0616 2336
El. paštas: infonvi.lt (fiziniams asmenims)
administracijanvi.lt (juridiniams asmenims)
Mūsų svetainė naudoja slapukus (cookies). Šie slapukai skirti rinkti statistiką ir tobulinti svetainės veikimą bei parinkti tik Jums skirtą reklamą.
Jei Jūs sutinkate su šiems tikslams naudojamais slapukai, spauskite "sutinku" ir toliau naudokitės svetaine.
Užklausos formos veikimui naudojame Google Recaptcha, kuris padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia spam tipo informaciją.
Todėl, kad užtikrintume šios užklausos formos veikimą, jūs turite pažymėti "sutinku su našumo slapukais".
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti ir yra ištinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti svetainės lankomumą ir duomenų srauto šaltinius tam, kad galėtume sužinoti ir patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės "Google Analytics" statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai, naudojami trečiųjų šalių, kad galėtume pateikti reklamą, atitinkančia jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją, apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti tai kuo jūs domitės, tokiu būdu galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |