Chemoterapijos skyrius

Pagrindinė Chemoterapijos skyriaus misija – pacientų, sergančių onkologine liga, chemoterapinis ir visų rūšių šiuolaikinis medikamentinis priešvėžinis gydymas ir to gydymo sukeltų šalutinių reiškinių valdymas bei gydymas

Svarbiausi Chemoterapijos skyriaus privalumai:

- ilgametė gydytojų onkologų chemoterapeutų patirtis;
- visų svarbiausių onkologinei ligai gydyti reikalingų specialistų (chirurgų, gydytojų radioterapeutų, gydytojų chemoterapeutų, radiologų) komanda;
- visapusiška (medicininė, socialinė, psichologinė) pagalba pacientams, kuriems  atliekama chemoterapija;
- antros nuomonės konsultacijos gali būti teikiamos, kai pacientas bet kuriame ligos gydymo etape gydosi kitoje įstaigoje ir pageidauja antros nuomonės dėl gydymo taktikos ar kitais su gydymu susijusiais klausimais. Visi pacientai, pageidaujantys antros nuomonės, yra konsultuojami mūsų įstaigos specialistų, atsakymas pateikiamas žodžiu ir raštu arba gali būti rekomenduojama papildoma kito specialisto konsultacija (pagal paciento ligos situaciją);
- vykdomi klinikiniai naujų priešvėžinių medikamentų tyrimai, todėl jei įprastinės gydymo galimybės jau išsemtos, pacientams gali būti pasiūloma dalyvauti klinikiniame tyrime ir gauti naujausią vaistą.

Chemoterapijos skyriuje gydomi pacientai iš visos Lietuvos ir užsienio šalių. Atvykusių gydytis pacientų diagnostikos ir gydymo taktika nustatoma multidisciplininės įvairių specialistų komandos sprendimu, siekiant, kad konkrečiam pacientui būtų rekomenduotas jam tinkamiausias šiuolaikinis gydymas.

Chemoterapijos skyriaus gydytojai aktyviai dalyvauja Lietuvos ir užsienio mokslinėse stažuotėse, konferencijose, įvairių onkologinių draugijų veikloje, taip pat sudarant gydymo algoritmus tiek NVI, tiek Lietuvoje. Mūsų gydytojai kviečiami dalyvauti Sveikatos apsaugos ministerijos, Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos posėdžiuose diskutuojant onkologinės sveikatos politikos klausimais. Skyriuje vykdoma mokslinė, pedagoginė veikla.

Kiekvieną naujai atvykusį pacientą pagal jo ligos situaciją ir poreikį konsultuoja keletas onkologinės komandos narių:

- gydytojas onkologas chemoterapeutas;
- bendrosios praktikos slaugytoja;
- psichologas;
- dietologas;
- paliatyviosios medicinos gydytojas;
- socialinė darbuotoja;
- kiti specialistai (kviečiami esant reikalui).

Šiame skyriuje ligoniai gydomi visų rūšių Lietuvoje prieinamais chemoterapiniais vaistais: intraveniniais, poodiniais, trumpalaikiais ar kelių dienų ilgalaikiais, geriamų tablečių pavidalo, taip pat taikoma biologinė taikinių terapija, imunoterapija, hormonoterapija, gydymas bifosfonatais, atliekamos kraujo ir jo komponentų transfuzijos, koreguojami gydymo sukelti šalutiniai reiškiniai.

Skyriuje gydomi pacientai, kuriems atliekama chemoterapija kartu su spinduline terapija, o bendradarbiaujant su kitais specialistais pacientams gali būti taikomi ir retesni, aukštos specialistų kvalifikacijos ir patirties reikalaujantys metodai, tokie kaip: intraarterinė chemoterapija (pvz., vaistų leidimas tiesiai į kepenų kraujagysles), intraperitoninė chemoterapija (pvz., kiaušidžių vėžiui gydyti), chemoembolizacija (kepenų metastazėms gydyti) ar hipertoninė intraperitoninė chemoterapija (pilvaplėvės karcinomatozės skrandžio, žarnyno vėžio atvejais, pilvaplėvės mezoteliomai gydyti ir t.t.).

Skyriuje gydomos visų rūšių ir visų stadijų onkologinės ligos (išskyrus kraujo ligas), kai reikalingas specifinis medikamentinis gydymas:

- Krūties vėžys;
- Virškinamojo trakto vėžys: stemplės, skrandžio, žarnyno;
- Kasos vėžys, biliarinių latakų vėžys, tulžies pūslės vėžys;
- Plaučių vėžys (nesmulkialąstelinis ir smulkialąstelinis);
- Galvos-kaklo navikai;
- Ginekologinis vėžys: gimdos kūno, kiaušidžių, kiaušintakių, gimdos kaklelio, makšties vėžys, paribinių formų kiaušidžių vėžys, germinacinis moterų vėžys, trofoblasto vėžys;
- Urologinis vėžys: prostatos, šlapimo pūslės, inkstų, šlapimtakių, varpos, sėklidžių, germinaciniai navikai;
- Neuroendokrininiai navikai;
- Gastrointestinalinės stromos navikai;
- Jungiamojo audinio navikai: sarkomos;
- Odos vėžys;
- Merkelio navikai;
- Melanomos;
- Centrinės nervų sistemos navikai;
- Endokrininių liaukų vėžys: skydliaukės vėžys, antinksčių vėžys, paraskydinių liaukų vėžys, užkrūčio liaukos vėžys;
- Išplitęs vėžys (kai nenustatytas pirminis židinys);
- Vienu metu gali būti atliekamas kelių lokalizacijų vėžio gydymas.

Pacientai, kuriems reikalinga chemoterapija, gali būti gydomi:

- dienos stacionare (kas leidžia gydytis neatitrūkstant nuo namų – suleidus vaistus, pacientai grįžta į namus);
- stacionare (jeigu pacientui reikalinga kelių dienų chemoterapija arba jei gulėti stacionare reikalauja bendra paciento būklė, jeigu nėra galimybės važinėti į ligoninę).

Mūsų skyriuje besigydantys pacientai nuolat kviečiami į NVI organizuojamas „Paciento mokyklos“ paskaitas, kad daugiau sužinotų apie būsimą gydymą, į „Grožio popietes“, kur galima gauti papildomos informacijos apie veido odos, plaukų priežiūrą chemoterapijos metu.



Atnaujinta 2024-11-15 09:46